پلوسی: ترامپ برای مقابله با کرونا به راهکارهای متخصصان توجه نمی‌کند 

تهران- ایرنا- با افزایش روزانه مبتلایان به کرونا و مرگ و میر ناشی از این بیماری در آمریکا، نانسی پلوسی از سیاست‌های دونالد ترامپ در مهار این بحران انتقاد کرد و گفت: وی نمی‌خواهد به راهکارهای متخصصان توجه کند. 

به گزارش وب سایت یاهونیوز، رییس مجلس نمایندگان آمریکا بامداد جمعه در کنفرانس خبری گفت: ترامپ به رهنمودهای متخصصان و پزشکان در مورد ویروس کرونا توجه نمی‌کند و مانند فردی است که از دریافت راهنمایی امتناع می‌ورزد. 

پلوسی بار دیگر از رئیس جمهوری آمریکا خواست تا با استفاده از قانون تولید دفاعی، تجهیزات لازم برای محافظت از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی درمان بیماری کووید ۱۹ را فراهم کند. 

پلوسی به خبرنگاران گفت: رییس جمهوری تصمیمات بسیار بدی را اتخاذ کرده است. ما آرزو می‌کنیم که او یک تصمیم اجرایی خوب بگیرد. 

رییس مجلس نمایندگان آمریکا در مورد لجاجت‌های ترامپ در بی توجهی به رهنمودهای کارشناسان و پزشکان گفت: ما می‌دانیم که آزمایش، ردیابی، معالجه، فاصله گذاری، ماسک و ضد عفونی کردن می‌تواند شیوع این ویروس را متوقف کند، اما رئیس جمهوری همچنان بر ادامه مسیر غلط اصرار دارد و از دریافت پیشنهادات متخصصان که بهتر از ما می‌دانند امتناع می‌ورزد. 

پلوسی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم فعالیت‌های اقتصادی از سر گرفته شود و مدارس بازگشایی شود باید شمار آزمایش‌ها را افزایش دهیم، باید دارو داشته باشیم، بنابراین به تجهیزات بیشتر نیاز داریم. 

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تاکنون سه میلیون و ۶۱۸ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۱۴۰ هزار تن جان خود را از دست داده‌اند. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =