شهرستان شوش از نظر زیرساخت‌های فرهنگی وضعیت مطلوبی ندارد

دزفول - ایرنا - مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان خوزستان با بیان اینکه زیرساخت‌های فرهنگی شهرستان شوش مطلوب نیست گفت:رشدو توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در شهرستان شوش روند مطلوبی نداشته‌است.

به گزارش ایرنا محمد جوروند عصر پنجشنبه در نشست با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شوش با اشاره به ظرفیت و فرصت سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه توسعه زیر ساخت های فرهنگی در شهرستان شوش افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان با اعطای تسهیلات بلاعوض و وام های کم بهره برای ساخت مجتمع پردیس سینمایی شوش آماده هر گونه همکاری با بخش خصوصی است.
وی افزود: با همکاری شهرداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد خوزستان و حمایت مجموعه مدیریت شهرستان شوش نسبت به تامین اعتبار لازم برای ساخت فرهنگسرا در شوش اقدام می شود. 

جوروند با اشاره به پتاسیل بسیار بالای فرهنگی در سطح شهرستان شوش از فعالان حوزه فرهنگی خواست در برگزاری برنامه های فرهنگی پیش قدم شده و فعال در صحنه حضور یابند.
رییس شورای اسلامی شهر شوش نیز در این نشست بر ارتقا و تقویت زیر ساخت های فرهنگی شهر شوش تاکیدکرد و گفت: متوسط سرانه زیربنای فرهنگی در شهرستان شوش ۱/۶۳ مترمربع و در استان خوزستان ۲/۲۲ متر مربع به ازای هر ۱۰۰ نفر جمعیت است که طبق این آمار سرانه زیر بنای شهر شوش پایین تر از سطح مطلوب است.
فتانه رستمی افزود: بی توجهی نسبت به جذب اعتبارات عمرانی در حوزه فرهنگی و بی ثباتی مدیریت درحوزه فرهنگی در شهرستان شوش موجب تاخیر در رشد، توسعه و در نتیجه کمبود سرانه فضاهای فرهنگی در این شهرستان  شده است.
وی خواستار همکاری شهرداری با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای رشد و توسعه زیرساخت های عمرانی در زمینه فرهنگی شد و گفت: یکی از عمده‌ترین چالش های شهرداری شوش در زمینه ارائه خدمات عدم تعامل و مشارکت شهروندان در امور شهروندی است لذا هر گونه هزینه در زمینه ارتقای شاخص های فرهنگی در شهرستان شوش نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود.
اعضای شورای اسلامی شهر شوش در این نشست ساماندهی ساختمان و تجهیز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوش ، مشارکت شرکت های تولیدی صنعتی در اجرای برنامه های فرهنگی اجتماعی ، تقویت زیرساخت های فرهنگی با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی ، بازگشایی مجدد سینمای تعطیل شده شوش و توسعه بخش های مختلف این مکان فرهنگی را خواستار شدند.

اعضای شورای اسلامی شوش در این نشست همچنین ثبت ملی حرکت عظیم پیاده روی اربعین شوش در فهرست آثار معنوی کشور را خواستار شدند و بر گسترش فعالیت های فرهنگی در یادمان فکه با محور معرفی هر چه بهتر عملیات غرور آفرین فتح المبین از افتخارات شهر شوش تاکید کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =