مهار ۲ آتش‌سوزی و نجات کودک از غرق شدن در آستارا

آستارا - ایرنا - نیروهای آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستارا ۲ مورد آتش‌سوزی در طرح سالمسازی نوار ساحلی و روستای هودول را مهار و ناجیان غریق، کودکی را از غرق شدن در ساحل مخیری این شهرستان نجات دادند.

سرپرست واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستارا روز پنجشنبه اظهار کرد: آتش سوزی ها ظهر و عصر امروز در  بخشی از حفاظ های ساخته شده از نی و حصیر در شناگاه طرح سالمسازی سفیر امید و بخشی از پوشش گیاهی روستای هودول رخ داد و چهار آتش نشان با ۲ خودروی آتش نشانی، آن ها را مهار کردند.

بابک لطف جویی بیان کرد: در این حوادث حدود ۱۰۰ متر مربع از حفاظ های طرح سالمسازی  و ۲۰۰ متر مربع از پوشش گیاهی و یک درخت در روستای هودول سوخت.

وی اظهار کرد: حوادث خسارت جانی نداشت و علت آنها عامل انسانی بود و شهروندان و گردشگران در فصل تابستان از روشن کردن آتش در فضای سبز خودداری کنند.

رئیس هیات نجات غریق آستارا هم گفت: امروز دختر ۱۰ ساله ای در منطقه خطرآفرین ساحل مخیری در حین شنا در خطر غرق شدگی قرار گرفته بود و ناجیان غریق آن را نجات دادند و با توجه به استقبال مسافران، ۱۵ ناجی در ساحل استقرار یافته‌ اند.

حسین انزابی افزود: ناجیان غریق دارای کارت‌های درجه یک و دو مهارت از فدراسیون نجات غریق و به ۲ دستگاه جت اسکی مجهز هستند و ۱۴ منطقه خطر آفرین در ساحل را با گشت ویژه کنترل می کنند.

شهرستان گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع و در ۱۸ و نیم کیلومتر نوار ساحلی آن در حاشیه دریای خزر، سه طرح سالمسازی دریا ایجاد شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =