نماینده آستارا حمایت از واحدهای فناور را خواستار شد

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: پارک علم و فناوری گیلان باید از ظرفیت مرکز رشد واحدهای فناور این شهرستان، با هدف تولید و صادرات محصولات دانش‌بنیان حمایت کند.

غلامرضا مرحبا روز پنجشنبه در بازدید از مرکز رشد واحدهای فناور آستارا اظهار کرد: این مرکز نیازمند تجهیز و به روز رسانی است و از زمان راه اندازی تاکنون تحولی در آن صورت نگرفته است، در صورتی که باید از طرح های ابتکاری جوانان در حوزه های علمی و پژوهشی حمایت کند.

وی ادامه داد: باید پارک علم و فناوری ایده ها را تجاری سازی کند و این مستلزم توجه جدی جوانان است و با گذشت بیش از یک دهه از فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور آستارا، به دلیل نبود سیاستگذاری های صحیح از آن استفاده لازم نشده است.

وی افزود: نبود نیروی انسانی کافی برای پیشبرد برنامه های شرکت های فناور از مشکلات این مرکز است و با توجه به ظرفیت های خوب تولید ایده و تبدیل آن به ثروت در آستارا، باید با توانمند کردن متقاضیان بویژه فارغ التحصیلان دانشگاه ها گام های بلندی برداشته شود.

نماینده آستارا گفت: مرکز رشد واحدهای فناور این شهرستان با توجه به شرایط اقتصادی و نزدیکی آستارا به بازارهای خارجی، امکان ایجاد فرصت های جدید کسب و کار را دارد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و مرکز رشد واحدهای فناور آن در سال ۸۸ تاسیس و هفت شرکت فناور در آن مستقر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =