امام‌ جمعه مهریز: مسوولان از جایگاه نمازجمعه پاسخگوی مطالبات مردمی باشند

یزد- ایرنا- امام جمعه مهریز گفت: فضا و جایگاه نمازجمعه فراجناحی و متعلق به نظام ،انقلاب اسلامی است و ظرفیت های خوبی هم برای مدیران در پاسخگویی به مطالبات مردمی دارد که می‌توانند از آن استفاده کنند.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی عصر پنجشنبه در آستانه هفته احیای نمازجمعه (۳۰ تیر الی پنجم مرداد ) در نشستی با خبرنگاران شهرستان افزود: تریبون این مکان مقدس به دسته و جناح خاصی تعلق ندارد فرصتی در اختیار  همه دلسوزان نظام در ارتباط با مردم و رسیدگی به مطالبات آنهاست.

وی ادامه داد: نماز عبادی سیاسی جمعه یکی از اساسی‌ترین ثمره و برکت عظیم انقلاب اسلامی است و چنان اهمیتی دارد که  امام راحل (ره) فرمودند ،در راس همه امور است و باید باشکوه برگزار شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز اظهار کرد: مقام معظم رهبری بارها در فرمایشات خود این مکان و جایگاه را قرارگاه فرهنگی و ایمان نظام ذکر کردند که باید به نحو مناسب برای تحقق اهداف کشور استفاده شود.

محی‌الدینی یادآور شد: حضور مسوولان در نمازهای جمعه در برگزاری میزهای هفتگی خدمت و ارتباط چهره به چهره و بدون واسطه با مردم و جوانان نقش مهمی در پاسخگویی و رفع سوال و شبهه  آنها در مورد مسائل جاری دارد.

امام جمعه مهریز تصریح کرد: ارتباط قوی مسوولان با مردم از طریق بهره‌گیری از مکان نمازجمعه و توجه به سوال و مطالبات بر حق مردم و نسل جوان موجب جلب اعتماد و دلگرمی بیشتر آنها به نظام و انقلاب می‌شود.

محی‌الدینی خاطرنشان کرد: طرح انتقادهای سازنده و رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم به صوت شفاف و صادقانه نه تنها هیچ مشکل و منع و مانعی ندارد بلکه موجب اعتمادسازی است .

انجام برنامه‌ها با همکاری جوانان 

همچنین رییس ستاد نماز جمعه مهریز گفت: به منظور بزرگداشت هفته احیای این فرضیه عبادی سیاسی، برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مختلفی به خصوص بر اساس شرایط موجود در شهرستان برگزار می‌شود.

سید هدایت بنی فاطمه افزود: نشست خبری با خبرنگاران و تجلیل از فعالان رسانه، ارائه گزارش عملکرد ستاد به مردم، تجلیل از مدافعان سلامت، فعالان همکار در طرح رزمایش کمک مومنانه ، غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا و امامان جمعه فقید شهرستان پیش‌بینی شده است .

وی اظهار کرد: انجام برنامه خاص و ویژه در محل نمازجمعه با اقدام‌های مختلف فرهنگی و هنری، نشست با جوانان مومن و انقلابی، تجلیل از فعالان همکار در برگزاری این آیین و همچنین جلسه با اقشار مخلف مردم و روحانیون از دیگر برنامه هاست.

این مسوول خاطرنشان کرد: قدردانی  از برخی کسبه و صنوف مختلف، تجلیل از مروجان نماز و همچنین بررسی دیدگاه‌ها و پیشنهادهای آحاد مردم ولایتمدار در خصوص نحوه اقامه نمازجمعه از دیگر برنامه های پیش بینی شده است.

بنی فاطمه اظهار کرد: پیگیری برگزاری میزخدمت برای مسوولان و همچنین در کاری ابتکاری برای نخستین بار فراهم کردن زمینه ایجاد آن برای خبرنگاران در محل نمازحمعه پیش‌بینی شد.

رییس ستاد نمازجمعه مهریز بیان کرد: انجام امور فرهنگی، هنری و تبلیغی در خصوص اهمیت، نقش و جایگاه نمازجمعه به صورت تبیینی و بصیرتی با بهره‌گیری از فضای مجازی صورت می‌گیرد.

بنی فاطمه به اهمیت جلب مشارکت جوانان در برگزاری نمازجمعه به عنوان یک هدف مهم و رویکرد اصلی اشاره کرد و یادآور شد: واگذاری برخی امور اقامه این آیین عبادی سیاسی به نسل جوان جزو اولویت های این ستاد است.

اخبار نمازجمعه به موقع منعکس شود

همچنین مسوول تارنما و اطلاع‌رسانی ستاد و دفتر امام جمعه مهریز گفت: پیگیری انعکاس کامل، به موقع و موثق خطبه‌ها و گزارش برنامه‌ها برای اطلاع‌رسانی در فضای مجازی جزو برنامه اصلی است.

سجاد زارع با قدردنی از همکاری خبرگزاری‌ها و نشریه های محلی و کشوری و همچنین برخی شبکه‌های اجتماعی در انعکاس اخبار دفتر و ستاد نمازجمعه مهریز افزود: این همکاری‌ها برای اطلاع‌رسانی با قوت ادامه دارد.

وی اظهار کرد: تبیین اهداف و برنامه‌های نمازجمعه و دفتر و انعکاس به موقع آن نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی دارد و امسال با جدیت این موضوع پیگیری می‌شود.

همچنین در این نشست تعدادی از خبرنگاران به طرح دیدگاه‌ها و همچنین مطالبات خود در خصوص اطلاع‌رسانی به موقع و انجام امور فرهنگی برای فرهنگ‌سازی اقامه نمازجمعه اشاره کردند.

در پایان این مراسم تعدادی از خبرنگاران فعال در حوزه انعکاس اخبار نمازجمعه مهریز با لوح و هدایا یی تجلیل شدند.

مهریز ۱۰ خبرنگار فعال دارد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

            

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =