سالن تخصصی تیراندازی در سنندج احداث می‌شود

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: یک سالن تخصصی برای هیات تیراندازی در سنندج احداث می شود.

بهمن مرادنیا روز پنجشنبه در دیدار علی دادگر رییس فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: با برنامه ریزی های به عمل آمده در آینده نزدیک سالن تخصصی رشته تیراندازی در سنندج و نیز تعدادی سایت اهداف پروازی رشته تیراندازی در برخی از شهرستان‌های استان احداث و در اختیار علاقمندان به این رشته قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: این سالن به مساحت بیش از ۵۰۰ متر مربع و مجهز به همه امکانات حرفه ای و استاندارد رشته تیراندازی در مجموعه ورزشی ۲۲ گلان سنندج احداث می‌شود.
مرادنیا افزود: استان کردستان در بسیاری از زمینه های علمی و ورزشی از جمله در رشته تیراندازی دارای جوانان خلاق و مستعدی است و قطعا در صورت حمایت می توانند در این رشته به موفقیت های فراوانی دست پیدا کنند.
وی یادآور شد: دولت برای ایجاد فضای شور و نشاط در جامعه آماده هرگونه سرمایه گذاری در عرصه های فرهنگی و ورزشی است و به طبع آن نیز در استان کردستان از بسیاری رشته های ورزشی و برنامه های فرهنگی حمایت مناسبی صورت می‌گیرد.
استاندار کردستان تاکید کرد: اخیرا با افتتاح چندین طرح سرانه فضای ورزشی استان در مقایسه با سرانه ورزشی کشور رشد قابل ملاحظه ای داشته و مسلما این امر زمینه رشد و شکوفایی جامعه ورزش استان را مهیا می کند.
مرادنیا گفت: تیراندازی و برخی دیگر از رشته‌های ورزشی با فرهنگ و باورهای اصیل مردم کردستان عجین شده و قطعا توجه به رشته تیراندازی نیز می‌تواند جایگاه استان را در کشور ارتقا بخشد.
استاندار کردستان همچنین خواستار برگزاری مسابقات و جشنواره های تیراندازی با مشارکت مردم و علاقمندان در سطح استان شد و افزود: رشته های ورزشی، موسیقی و بسیاری دیگر از برنامه های فرهنگی می تواند سطح شور و نشاط و روحیه مسوولیت پذیری اجتماعی را افزایش دهد.
وی اظهار داشت: با برگزاری این قبیل گردهمایی ها علاقمندان می توانند در فضای شور و نشاط با هم به رقابت پرداخته و در نهایت شور و هیجان جامعه بطور اصولی تخلیه شده و روحیه شادابی و تعامل اجتماعی در جامعه تقویت می شود.
استاندار کردستان گفت: مردم کردستان همواره به ورزش تیراندازی به عنوان امری مقدس نگاه مثبتی داشته اند، بطوریکه در چند سال گذشته برای حفظ محیط زیست و گونه های جانوری شکارچیان کردستانی پیش قراول شکستن و آتش زدن تفنگ های شکاری و رهاسازی پرندگان در کشور بود که این امر نشان از فرهنگ اصیل و والای مردم دارد.
مرادنیا اظهار داشت: برخی از رشته های ورزشی هنوز در جامعه گمنام و کمتر به آنها توجه شده که در صورت معرفی صحیح قطعا ضمن توسعه این رشته ها و جذب علاقمندان در آینده نیز قهرمانان و نام آوران فراوانی نیز به کشور معرفی خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =