۲۶ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۱
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 83858090
۰ نفر

برچسب‌ها

قدردانی فرانسه از مواضع کویت در قبال مسائل منطقه

تهران - ایرنا - وزیر امور فرانسه در سفر صبح امروز (پنجشنبه) به کویت، ضمن بررسی اوضاع منطقه و جهان با همتای کویتی خود، از مواضع متعادل این کشور حوزه خلیج فارس در قبال مسائل منطقه ای قدرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت ( کونا) ، " ژان ایو لودریان " روز پنجشنبه در راس هیاتی وارد کویت شد و با " شیخ أحمد الناصر " وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت و گو کرد.  

در این دیدار که در وزارت امور خارجه کویت برگزار شد، دو طرف درباره تحولات اخیر در عرصه‌های منطقه‌ای و جهانی و انجام اقدامات بین‌المللی برای یافتن راه حل بحران‌ها در منطقه تبادل نظر کردند. 

همچنین چارچوب‌های تقویت روابط دوجانبه کویت و فرانسه مورد بحث قرار گرفت و  جوانب همکاری نزدیک دو کشور در زمینه‌های مختلف و در همه سطوح مورد ارزیابی قرار گرفت. 

وزیر امور خارجه کویت و فرانسه علاوه بر ساز و کارهای همکاری مشترک درباره چگونگی مقابله با بیماری کرونا و پیامدهای این بیماری تبادل نظر کردند. 

" شیخ أحمد الناصر " وزیر امور خارجه کویت از پیشرفت خوب همکاری‌های دو جانبه با فرانسه در زمینه‌های مختلف و مجامع بین‌المللی که در حال افزایش است ابراز خرسندی کرد.   

همچنین " لودریان " وزیر امور خارجه فرانسه بر ادامه همکاری دو کشور در زمینه‌های مختلف و در همه سطوح ابراز امیدواری کرد و از اتخاذ سیاست‌های متعادل کویت در موضوعات منطقه و تلاش های این کشور برای حفظ و برقراری صلح و امنیت منطقه تقدیر کرد.  

وزیر امور خارجه فرانسه پس از دیدار با همتای کویتی خود به بغداد پایتخت عراق سفر کرد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =