نهضت جهش تولید در دستور کار بسیج سازندگی است

بیرجند - ایرنا - رییس سازمان بسیج سازندگی گفت: یکی از برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی در سال جاری، نهضت جهش تولید با تکیه بر ظرفیت‌های مردمی و بومی است.

سرهنگ محمد زهرایی روز پنجشنبه در آیین واگذاری تجهیزات اشتغالزایی به نمایندگی از ۶۰ کارگاه اشتغال خانگی استان خراسان جنوبی که در مسجد بلال منطقه مهرشهر بیرجند برگزار شد، افزود: منظور از نهضت جهش تولید، آرایش جنگی اقتصاد مقاومتی مردم‌پایه در مقابل استکبار جهانی است که طرح، برنامه، افتتاح، شروع، فرایند، پایان، اعتبار و کار کارشناسی نیاز است اما به باور و اعتقاد بیشتر از همه نیاز داریم.

وی گفت: در اقتصاد مردم‌پایه باید سراغ زنجیره‌های ارزش کوچک برویم که از فرهنگ کار و تلاش مردم در زیست‌بوم خودشان نشات گرفته است و شما محصولات را وارد بازار می‌کنید.

وی عنوان کرد: تشکیل بیش از ۲۰ هزار صندوق قرض الحسنه مردم‌یار اشتغالزا با ۹۰۰ هزار عضو یکی از این اقدامات است که مردم را کنار همدیگر جمع می‌کند.

رییس سازمان بسیج سازندگی کشور افزود: برای اینکه صندوق پایدار بماند نیاز به تشکل‌های بزرگتر مانند تعاونی و اتحادیه داریم اما مهمتر این است که به مردم جهت داده شده تا بدانند چگونه، چه محصولی و تا چه میزان تولید کنند سپس تکمیل زنجیره‌های ارزش توسط بسیجیان انجام شود.

وی گفت: به عنوان مثال پارچه‌بافی یکی از سنت‌های استان خراسان جنوبی است که در فرهنگ این استان ریشه دارد لذا برای پایدارسازی آن نیاز به یک تشکل مردمی داریم.

وی افزود: پیوند تشکل‌هایی مانند صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم‌یار بین گروه‌های جهادی و خیرین به عنوان خیرین بی‌ادعای اشتغال بسیار مهم است و ما در حمایت از این تشکل‌ها و صندوق‌ها هرچه در توان داشته باشیم، همکاری می‌کنیم.

زهرایی اظهار داشت: سازمان بسیج مستضعفین از اقشار ۲۲ گانه و معاونت‌های خود ده‌ها طرح اقتصاد مقاومتی در دستور کار دارد.

وی خودکفا کردن پنج محصول استراتژیک در بسیج کشاورزی و طرح صنعت‌یار و جهاد روشنایی به عنوان پنل‌های خورشیدی را از جمله این طرح‌ها ذکر کرد و گفت: طرح صندوق‌ها و تعاونی نیز در دستور کار است که در بازه زمانی سه ساله تعداد صندوق‌ها از ۲۰ هزار به ۳۵ هزار و تعداد اعضا به سه برابر افزایش خواهد یافت.

وی از پیش‌بینی تشکیل یک هزار و ۶۰۰ تعاونی پایدار در کشور خبر داد و افزود: برای تحقق این مهم تفاهم‌نامه‌های زیادی با دستگاه‌های مختلف که ظرفیت تسهیلاتی، اعتباری و حمایتی برای مشاغل خرد دارند، منعقد شده است.

سرهنگ زهرایی بیان کرد: ما هنوز مانند هشت سال دفاع مقدس در جنگ هستیم اما این دفاع مقدس نوین شده است در حالی که محتوا، ریشه، دشمن، جبهه استکبار و حق همان است فقط آرایش جنگی عوض شده است.

وی گفت: دشمن از ترس خود، دو خاکریز عقب‌تر رفته و موضوع اقتصاد را پیش کشیده است لذا اکنون درگیر جنگ اقتصادی هستیم و آرایش جنگی را باید متناسب با اقتصاد پیش ببریم.

رییس سازمان بسیج سازندگی ادامه داد: ژنرال، افسر، امیر، سرباز و سردار این جبهه باید آموزش دیده تخصصی بحث اقتصاد باشد چراکه اقتصاد موفق نیست مگر اینکه مردم‌پایه شود.

در این آیین تجهیزات اشتغالزایی به نمایندگی از ۶۵ کارگاه اشتغال خانگی استان خراسان جنوبی به ارزش ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال واگذار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =