پرداخت تسهیلات به آسیب‌دیدگان کرونا در کرمانشاه آغاز شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه روند پرداخت تسهیلات ویژه کسب ‌و کارهای آسیب دیده از کرونا در کرمانشاه آغاز شد، گفت: تاکنون ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات ویژه کسب ‌و کارهای آسیب دیده از کرونا در استان پرداخت شده است.

حسین عزیزی روز جمعه به ایرنا افزود:‌ ۶۸۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط ۱۵ بانک و موسسه اعتباری استان در ۱۴ رسته اقتصادی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در مرحله اول ۲۸ هزار و ۳۴ بنگاه اقتصادی آسیب دیده از کرونا در استان کرمانشاه که دارای کد کارگاهی بیمه تامین اجتماعی هستند، مشمول دریافت تسهیلات هستند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه اظهارداشت: واحدهای کسب و کار آسیب دیده در رسته های مختلف اقتصادی با پنج هزار و ۱۹۲ نفر اشتغال و ۴۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری، ضمن تکمیل فرآیند ثبت نام در سامانه کارا وارد سیستم بانکی شده و در حال تکمیل پرونده و دریافت تسهیلات هستند.

عزیزی افزود: تاکنون چهار هزارو ۷۱۹ واحد کسب و کار آسیب دیده  از کرونا به منظور حمایت از ۶ هزار و ۷۵۰ فرصت شغلی درخواست خود را در سامانه کارا ثبت کرده اند.

وی تصریح کرد: تاکنون حدود ۱۵ میلیارد ریال از این تسهیلات توسط مؤسسات و بانک های عامل در استان پرداخت شده است، لذا از دستگاه های اجرایی و مؤسسات و بانک های عامل می خواهیم با عزم جهادی نسبت به بررسی پرونده ها و پرداخت این تسهیلات در کمترین زمان ممکن اقدام کنند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پس از شیوع بیماری کرونا بیش از ۱۳ هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری نام نویسی کردند، گفت: در استان کرمانشاه بیش از هشت هزار کارگر که شغل خود را در اثر شیوع کرونا از دست داده اند، مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری هستند که مقرری آنان توسط سازمان برنامه و بودجه به نسبت کارکرد پرداخت می شود.

عزیزی با بیان اینکه پرداخت مقرری بیمه بیکاری اردیبهشت نیز در دست اقدام است، بیان کرد: از اول خرداد ماه سال جاری پرداخت مقرری بیمه بیکاری به روال عادی برگشته و مطابق قانون بیمه بیکاری و به نسبت کارکرد پرداخت سه درصد حق بیمه بیکاری به سازمان تامین اجتماعی، پرداخت خواهد شد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۶۷ هزار و ۶۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۶۰۸ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۶ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۹۱۴ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۶۷ هزار و ۶۱ نفر رسید.

اخبار مرتبط