سردار رضایی: نیروی انتظامی با محتکران کالای بهداشتی برخورد جدی می کند

کرج- ایرنا- جانشین فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: نیروی انتظامی به صورت جدی با کسانی که امنیت جانی مردم را به خطر انداخته و کالاها به خصوص اقلام بهداشتی را احتکار کرده برخورد جدی می کند.

سردار قاسم رضایی روز پنجشنبه در ستاد فرماندهی انتظامی البرز در گفت وگویی با رسانه ها با اشاره به فرمان رهبری مبنی بر همدلی مومنانه و پیشقدم بودن ناجا در این طرح افزود: مقابله با  کسانی که امنیت جانی مردم را به خطر انداخته و به احتکار و قاچاق  اقلام به خصوص  کالاهای بهداشتی در استان ها و مرزها می پردازند در دستور کار قرار داده ایم.

وی با بیان اینکه قرارگاه مقابله با قاچاق بویژه در حوزه بهداشتی در نیروی انتظامی راه اندازی شده گفت: البته احتکار و قاچاق کالاها به خصوص در حوزه بهداشتی، در روزهای اول بیشتر بود،  اما با اطلاع رسانی به موقع مردم و اقدام های نیروی انتظامی و قوه قضاییه کاهش یافته است.
رضایی ادامه داد: حفظ سلامتی جامعه در اولویت ما است و به همین منظور پلیس امنیت اقتصادی ما وارد عمل شده و سیستم بهداشت در استان ها نیز به صوررت جدی فعال است و با این روندی که در پیش گرفته شده چیزی به اسم احتکار و قاچاق در این حوزه دیگر نخواهیم دید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به رعایت عفاف و حجاب به عنوان مطالبه جدی شهروندان اشاره کرد و گفت: مردم از بدحجابی و پوشش عده اندکی آزرده خاطر هستند و این مطالبه ای است که از تمام دستگاه ها دارند، گلایه برخی از مردم این است که چرا تمام دستگاه های مرتبط وظایف شان را در این رابطه انجام نمی دهند که مطالبه به حقی است.
جانشین فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از اجرای طرح ناظر یک و ۲ برای مقابله با بدحجابی خبر داد و خاطر نشان کرد: طرح ناظر یک مربوط به عدم رعایت حجاب در خودروها است، که در این طرح برای باور اول پیامک هایی به گوشی تلفن همراه فرد، در بار دوم احضار و تعهد کتبی و بار سوم نیز در قانون تعریف هایی صورت گرفته است.
رضایی ادامه داد: طرح ناظر ۲ مربوط به اماکنی از جمله فروشگاه ها است که در این طرح نیز نیروی انتظامی با حمایت شهروندان برنامه هایی در دستور کار دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به کاهش جرایم در استان البرز اشاره و گفت: در سه ماه  و نیم گذشته حدود هفت تن مواد مخدر در این استان کشف که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۵ درصد رشد داشته است، همچنین در حوزه کشف سرقت و سارقان نیز اقدام های خوبی صورت گرفت است.
رضایی مشکل زیر ساخت ها به خصوص در ترددهای جاده ای را یکی از مهم ترین مشکلات این استان عنوان و اظهار داشت: امیدواریم که با اقدام های صورت گرفته و فعالیت های پیش روی شاهد توسعه هر چه بیشتر در بخش راه این استان باشیم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =