دامپزشکی ساوه ۱۲ تن گوشت قرمز و مرغ فاسد را در بهار امسال ضبط کرد

ساوه- ایرنا- رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ساوه گفت: در راستای سلامت غذایی شهروندان ساوجی بازرسان بهداشتی این دستگاه موفق به شناسایی، توقیف و معدوم سازی افزون بر ۱۲ تن گوشت مرغ و قرمز در سه ماه نخست امسال شدند.

دکتر «داود سرمدی» روز پنجشنبه به ایرنا گفت: در انجام بازرسی های بهار امسال از کشتارگاههای مرغ شهرستان ساوه مقدار ۱۱ هزار و ۴۶۹ کیلوگرم گوشت فاسد ضبط شد که طبق روال به روش تبدیل به پودر امحا و در همین مدت یک هزار و ۵۸۳ کیلوگرم گوشت قرمز غیرقابل مصرف نیز از چرخه مصرف خارج شد.

به گفته او، در سه ماه نخست امسال یک هزار و ۵۶۵ مورد بازرسی از واحدهای تولید دام و طیور، کشتارگاهها و مراکز عرضه فرآورده های خام دامی شهرستان ساوه انجام شد که نتیجه آن علاوه بر ضبط مقادیر یاد شده گوشت قرمز و سفید، ۶۵ مورد تذکر به عرضه کنندگان و معرفی ۱۵ واحد متخلف به مراجع قضایی بود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ساوه مجموع طیور کشتار شده در بهار امسال را یک میلیون و ۴۶۳ هزار و ۲۶۰ قطعه به وزن حدود چهار و نیم تن و شمار دام های سبک و سنگین کشتار شده در کشتارگاههای این شهرستان را نیز سه هزار و ۸۲۶ راس با وزن ۲۱۱ هزار و ۴۰۵ کیلوگرم عنوان کرد.

وی گفت: در بهار امسال یک میلیون و ۱۶۵ هزار قطعه جوجه ریزی با هدف تولید مرغ گوشتی و تعداد ۵۲ هزار و ۵۰۰ قطعه جوجه ریزی برای تولید مرغ تخمگذار در واحدهای مرغداری شهرستان ساوه زیر نظر کارشناسان شبکه دامپزشکی انجام شد.

سرمدی اظهار داشت: بازرسان دامپزشکی علاوه بر نظارتی که در زمینه فعالیت کشتارگاهها و مراکز عرضه فراورده های خام دامی دارند، موضوع کشتار دام به شیوه غیربهداشتی ‌و خیابانی را نیز به صورت جدی رصد و با متخلفان برخورد قانونی می کنند.

شهرستان ساوه دارای ۲۸۵ هزار راس دام سبک و سنگین در قالب پنج واحد دامداری صنعتی و همچنین واحدهای کوچک روستایی و بومی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =