نماینده مجلس : تحقق نیافتن وعده مسئولان سبب اعتمادگریزی می‌شود

کرمان - ایرنا - نماینده مردم بافت، رابر و ارزوییه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انجام نشدن پروژه راه آهن بافت به سیرجان گفت: باید دقت کنیم که توقع اجرای یک پروژه برای مردم ایجاد کردن و عدم اجرای آن، سختی‌های روحی و اعتماد گریزی برای مردم به وجود می آورد.

صمدالله محمدی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان کرمان افزود: پروژه‌های نیمه‌تمام ۱۸ ساله درشهرستان بافت داریم که رها شده است و راه‌آهن از نیازهای ضروری این شهرستان محسوب می شود که از اول انقلاب قول آن به مردم داده شده، اما به نتیجه نرسیده و اعلام می کنیم این طرح توجیه اقتصادی دارد.

وی تصریح کرد: هر کدام از ما در قبال دغدغه مردم مسئولیت داریم و باید به میزان مسئولیت پاسخگو باشیم و حق مردم نیست بیش از این دغدغه داشته باشند و وظیفه مدیران و نمایندگان این است که مشکلات مردم را دنبال کنند.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوییه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مزیت های حوزه انتخابیه خود اظهار داشت: انتظار این است مدیران به آنها توجه کنند و هم اکنون مهاجرت بی رویه داریم و اگر اراده جمعی باشد، می توانیم زمینه حضور مردم را در شهرستان خودشان فراهم کنیم.

وی ادامه داد: به رغم ظرفیت های بی نظیر گردشگری و صنایع دستی در منطقه اقدامات کم اثر بوده و میراث فرهنگی جایگاه شهرستان را مشخص کند و ماهانه گزارش عملکرد بدهد.

محمدی تاکید کرد: بیش از ۱۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان وجود دارد و در حوزه ما برخی نقاط دارای آب های سطحی، مردم چاهک هایی دارند که آبا و اجدادی و منبع ارتزاق آنهاست که اکنون مشکلاتی برای آنها به وجود آمده است.

وی افزود: اگر پنج درصد چاه های غیرمجاز مدیریت شود، همه چاهک هایی که رزق و روزی مردم بسته به آن است، مدیریت می شود.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوییه در مجلس شورای اسلامی با اشاره سفر وزیر جهاد و کشاورزی به این منطقه تاکید کرد: در این سفر مصوباتی داشتیم که در متن صورتجلسات آن نیامده است و استاندار کرمان پیگیری اجرای این مصوبات را در دستور کار قرار دهد.

مشکل افزایش قیمت نهاده های کشاورزی بررسی شد

نماینده مردم جیرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت نهاده های کشاورزی و دامی افزایش سرسام آوری داشته است و مرغداری‌های استان کرمان به‌دلیل نوسانات ارز و نبود خوراک لازم تعطیل شدند و این مسائل طی جلسه ای در هفته گذشته با وزیر جهاد و کشاورزی در میان گذاشته شد.

ذبیح الله اعظمی افزود: ۱۰۰ هزار تن محصول پسته استان کرمان از سال قبل مانده و ۲۰۰ هزار تن پسته هم امسال برداشت می شود و وزارت جهاد کشاورزی باید برای این مساله چاره‌اندیشی کند.

وی تاکید کرد: موضوع چاه‌های مجاز و غیرمجاز استان در جلسه ای با وزیر نیرو بررسی شد ارتزاق کشاورزان ما از این چاه‌ها است و اول باید معیشت مردم را تامین کرد و بعد چاه آنها پلمب شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با پیگیری تامین آب شرب  شهرهای جیرفت و عنبرآباد و با تلاش و مساعدت مسئولان در این زمینه، میزان ۳۰ میلیارد تومان اعتبار به استان رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =