معاون وزیر بهداشت: تامین خواسته‌های پرستاران کشور ۱۰ هزار میلیارد ریال نیاز دارد

مشهد- ایرنا- معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تامین خواسته‌های پرستاران کشور بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال نیاز دارد که اقدامات در این زمینه در حال انجام است.

دکتر مریم حضرتی روز پنجشنبه در نشست با مدیران سازمان نظام پرستاری و پرستاران بیمارستان‌های مشهد افزود: اصلاح نظام پرداخت، وقت و انرژی بسیار صرف کرد و نتیجه آن منجر به جداکردن اضافه کار از کارانه شد.
وی ادامه داد: هم اکنون مجوز جذب ۲ هزار و ۲۳۸ نیروی قراردادی در حوزه پرستاری دریافت شده که کارهای آن در دست اقدام است و نوع تقسیم‌بندی‌ها هم متناسب با نیاز استان‌ها خواهد بود تا مشکل کمبود پرستار تا حدودی برطرف شود.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: درآمدهای همه دانشگاه‌های علوم پزشکی همگام با شیوع کرونا کاهش یافته اما اجازه ندادیم از بودجه پرستاری در بخش‌های دیگر هزینه شود.
وی افزود: درآمدهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در ایام بحران کرونا افت چشمگیر داشته است اما از بودجه پرستاری به بخش‌های دیگر تزریق نشده است.
حضرتی ادامه داد: در شرایط کنونی پرستاران باید با هنر و مدیریت در راستای اقدامات پیشگیرانه فعالیت کنند و فقط به ذکر مشکلات نپردازند و در مسیر خدمت موثر به مردم طرح‌های پیشنهادی خود را ارائه دهند.
وی با قدردانی از عملکرد پرستاران مشهدی اعزامی به اهواز گفت: این پرستاران کمک بزرگی در امدادرسانی به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در استان خوزستان داشتند که از تلاش‌های بی‌دریغ آنان قدردانی می‌شود.

معاون وزیر بهداشت که برای بازدید از روند ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در استان خراسان رضوی دیروز وارد مشهد شده است در این سفر ۲ روزه تاکنون از چند مرکز خدمات جامع سلامت برای پذیرش بیماران سرپایی مبتلا به کووید ۱۹ و بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا (ع) مشهد بازدید کرده و با مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد دیدار و گفت و گو داشته است.

۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان از خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور بهره می‌برند. 

دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر خدمات رسانی به کلانشهر مشهد، ۱۳ شهرستان در استان خراسان رضوی را نیز زیر پوشش دارد.

 براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۶۴ هزار و ۵۶۱ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۹۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۴۱۰ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۲۲۷ هزار و ۵۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =