مراکز ذخیره سازی محصولات استراتژیک باید استاندارد سازی شود

قزوین - ایرنا - مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری قزوین گفت : مراکز ذخیره سازی محصولات استراتژیک در سطح این استان باید استاندارد سازی شود.

قزوین محمد افشار روز پنجشنبه در ستاد پدافند غیر عامل کار گروه تخصصی کشاورزی افزود : با توجه به وضعیت موجود برنامه ریزی و پیش بینی های لازم در زمینه امنیت غذایی در حوزه کشاورزی و تولید محصولات ضروری مورد نیاز مردم انجام شود.

 وی تصریح کرد : اقدامات لازم برای پدافند غیرعامل و امنیت غذایی و هنچنین ذخیره سازی و سیلو ها باید انجام شود.

مدیر کل پدافند غیر عامل استاندار قزوین در ادامه به بیماری کرونا وقدامات انجام شده اشاره کرد و گفت : واحدهایی که در زمان ویروس کرونا دچار آسیب شده اند می توانند از تسهیلات در نظر گرفته دولت استفاده کنند .

افشار افزود : تاثیرات کرونا بر بخش های مختلف کشاورزی بایستی بررسی و ارزیابی شود .

وی تصریح کرد : با توجه به اینکه ممکن است وارد پیک و شیوع مجدد این بیماری باشیم نسبت به ذخیره سازی اقلام اساسی و مورد نیاز مردم اقدام لازم انجام شود تا در صورت ضرورت با مشکل مواجه نشویم .

افشار افزود : همکاری ، همدلی و آینده نگری می تواند از بار فشارهای اقتصادی مردم بکاهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین نیز گفت : با توجه به اینکه ؛ قزوین یک استان کشاورزی و دامپروری محسوب می شود و با سایر استان های کشور به ویژه مرکز ارتباط دارد باید محصولات استراتژیک و نهاد های مورد نیاز در این بخش ذخیره سازی شود.

فاطمه خمسه بابیان اینکه مشکل خاصی را در زمینه توزیع نهاده ها در استان قزوین وجود ندارد، افزود: با برنامه ریزی دقیق و اقدامات انجام شده ؛ تداوم تولید در بخش کشاورزی همچنان با قوت ادامه دارد و در تامین نیازهای کشاورزی مشکلی وجود ندارد .

وی یادآورشد : با توجه با شرایط موجود و ‌برخی مشکلات ناشی از تحریم ها ؛ با برنامه ریزی می توان مانع از ایجاد مشکل برای واحد های تولیدی استان قزوین شد .

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین در ادامه به بحث خرید گندم بصورت تضمینی از کشاورزان استان اشاره کرد و گفت: خرید نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد رشد داشته و با توجه به میزان تعهدی که برای استان در نظر گرفته شده ذخیره سازی گندم با همکاری اداره کل غله استان بخوبی انجام می شود .

خمسه افزود: جهاد کشاورزی در تلاش است تا ذخیره سازی گندم را برای ۲۲۰ هزار تن انجام دهد .

وی یاد آور شد : با اقدامات انجام شده باید از خروج گندم از استان جلو گیری شود .

این مقام مسئول گفت : ظرفیت ذخیره سازی سیلوهای استان در حال حاضر ۴۲۰هزار تن است که تاکنون ۵۰ درصد آن پر شده است و در حال حاضر مشکلی در زمینه ذخیره سازی گندم و غلات وجود ندارد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه به بحث بیماری کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی اشاره کرد و گفت : خرید گندم از بهره برداران بخش کشاورزی با رعایت کلیه مسایل و پروتکل های بهداشتی انجام می شود .

خمسه با بیان اینکه طی این چند ماه جهاد کشاورزی در بخش تولید فعالیت دو چندان داشته گفت : با رعایت مسایل بهداشتی توانسته ایم تولیدات کشاورزی را حفظ کنیم .

وی ؛ طرح فاصله گذاری اجتماعی ، پایش کارکنان سازمان ، آموزش پرسنل در زمینه کرونا ، توزیع مواد ضد عفونی ، نصب بنر و ... در بین کارکنان سازمان وهمچنین استفاده از ماسک را از مهمترین اقدامات این سازمان برای مقابله با بیماری کرونا برشمرد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =