خانواده نیکوکار یک هکتار زمین برای ساخت دانشگاه پیام‌نور بستان اهدا کرد

اهواز- ایرنا- بخشدار بستان گفت: یک خانواده خیر دراین شهر با اهدای یک قطعه زمین به مساحت یک هکتار و انتقال قطعی سند رسمی آن به دانشگاه پیام نور زمینه ساخت مکان مورد نیاز برای این واحد دانشگاهی را در این شهر فراهم کردند.

سید احمد هاشمی زاده پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: عملیات ساخت دانشگاه پیام نور واحد بستان با تغییر کاربری زمین اهدایی این خانواده خیر آغاز شد و خیرین و جوانان این شهر در صدد تهیه مصالح ساختمانی احداث ساختمان دانشگاه برآمدند و هم اکنون در حال انتقال مصالح به زمین اهدایی به دانشگاه هستند.

وی افزود: پیش از این ساختمان مهمانسرای شهرداری بستان جنب ساختمان بخشداری به طور موقت برای انجام کارهای اداری  در اختیار دانشگاه پیام نور بستان قرار گرفته بود.

بخشدار بستان تصریح کرد: با پیگیری های نماینده شهرستان، فرماندار شهرستان دشت آزادگان و رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان دشت آزادگان، نشست کمیسیون ماده پنج اداره شهرسازی در مرکز استان  تشکیل و زمین اهدایی جهت احداث ساختمان دانشگاه به عنوان مرکز آموزش عالی تغییر کاربری  داده شد.

هاشمی زاده بیان کرد: در راستای رسیدگی به مشکل مکانی دانشگاه و احداث ساختمان جامع آموزشی، اداری، فرهنگی و آموزشی برای دانشگاه، کارگروهی با عنوان کارگروه دانشگاه پیام نور بستان تشکیل شده که جلسات منظم آن به صورت هفتگی به ریاست بخشدار برگزار و مصوبات جلسات تدوین و پیگیری می شود.

وی افزود: هم اکنون پس از هماهنگی های انجام شده ساختمان قدیمی اداره آب و فاضلاب بستان جنب کلانتری نیز به عنوان ساختمان اداری در اختیار دانشگاه پیام نور بستان قرار گرفت تا پس از بهسازی از آن  استفاده شود.

بخشدار بستان اضافه کرد: همچنین  در خصوص در اختیار گذاشتن ساختمان کانون فرهنگی تربیتی اداره آموزش و پرورش بستان به عنوان محیط آموزشی به دانشگاه پیام نور مکاتباتی صورت گرفت و مکاتبات  صورت گرفته در حال پیگیری است.

هاشمی زاده ادامه داد: به همت اداره آموزش و پرورش بستان موضوع احداث ساختمان دانشگاه پیام نور به یکی از خیرین مدرسه ساز ارجاع شده و ساختمان دانشگاه توسط این خیّر و مساعدت اهالی بستان و بقیه خیّرین به زودی احداث و به بهره برداری خواهد رسید.

بستان شهری از توابع شهرستان دشت آزادگان خوزستان است. این شهر در مرز غربی خوزستان در ۸۵ کیلومتری شهر اهوازمرکز استان خوزستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =