۲۶ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۵
کد خبرنگار: 888
کد خبر: 83857916
۳ نفر

برچسب‌ها

انهدام باند سرقت و استرداد ۲۰ دستگاه خودرو در قم

قم- ایرنا- روابط عمومی دادسرای مرکز استان قم اعلام کرد: باند سارقان حرفه‌ای که پس از سرقت خودروها با جعل پلاک و سند و دستکاری مشخصات، آن‌ها را به فروش می‌رساندند، شناسایی شدند و تاکنون بیش از ۲۰ دستگاه از خودروهای مسروقه به مالکان تحویل‌شده است.

به گزارش روز پنج‌شنبه روابط عمومی دادسرای مرکز قم،‌ خانم صنعتگر، دادیار رسیدگی‌کننده به این پرونده در توضیح این مساله گفت: در پی وقوع سرقت خودروهای مدل بالا در سطح استان و عدم کشف آن‌ها، بلافاصله شناسایی سرنخ‌ها و شگرد سارقین در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد اعضای این باند در ابتدا خودروهای تصادفی و سوخته را در نقاط مختلف کشور خریداری کرده و پس از انتقال آن‌ها به ۲ گاراژ در مناطق حاشیه‌ای شهر قم، با سرقت خودروی مشابه از اسناد و مدارک خودروهای خریداری‌شده سوءاستفاده می‌کردند.

وی اضافه کرد: سارقان با جابجایی و تغییر اصالت و ارکان اساسی خودرو از قبیل تغییر شاسی و موتور و پلاک، آن‌ها را به‌عنوان خودروهای سالم می‌فروختند.

صنعتگر ادامه داد: با توجه به شگرد خاص متهمان که به روش سند نمره کردن شهرت دارد، شناسایی و دستگیری آنان امری پیچیده بوده که با صدور دستور قضایی و عملیات غافلگیرانه ماموران پلیس آگاهی قم، سه نفر از متهمان بازداشت و تعداد زیادی خودروی تصادفی و قطعات خودروهای مسروقه و تعدادی خودروی سرقتی با پلاک جعلی کشف شد.

به گفته وی، مالکان ۲۰ دستگاه از خودروهای مسروقه شناسایی و خودروها تحویل آن‌ها شده و تحقیقات برای شناسایی سایر مالکان و مالباخته‌ها ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده با قرار بازداشت موقت به زندان معرفی‌شده‌اند و تحقیقات برای شناسایی و بازداشت سایر متهمان و افراد مرتبط با پرونده ادامه دارد.

دادیار رسیدگی‌ کننده به این پرونده تاکید کرد: کسانی که قصد دست‌درازی به اموال مردم را دارند باید بدانند برخورد قاطع قضایی در انتظار آنان است./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =