عملیات اجرایی پنج طرح راهداری در بزرگراه خلیج فارس کهنوج آغاز شد

جیرفت - ایرنا - رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان کهنوج از آغاز عملیات اجرایی پنج طرح راهداری در محدوده پُل بهادرآباد تا روستای بارگاه به سمت استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش ایرنا، ابن‌یمین مظفرپور اظهار داشت: در این طرح‌ها، با استفاده از هفت دستگاه راهداری سبک و سنگین و ۱۷ نفر نیروی راهداری عملیات بوته‌ زنی‌، اصلاح شیب شیروانی، انسداد راه‌های دسترسی غیرمجاز بین ۲ باند، منظرآرایی حاشیه محور بزرگراهی و تعویض و ترمیم تابلوهای آسیب‌دیده انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ۷۰ کیلومتر از محور بزرگراهی خلیح فارس در محدوده حوزه کاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان کهنوج قرار دارد، تصریح کرد: هر ماه با توجه به وظیفه ذاتی، یک طرح راهداری در قالب چندین اقدام میدانی برای نگهداری و زیبا نگاه داشتن بستر و حریم این محور و ایجاد ایمنی بیشتر اجرا می‌شود.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان کهنوج ادامه داد: همه این اقدامات برای تردد آسان و ایمن مردم و رانندگان در این محور بزرگراهی است.

وی با بیان اینکه در قالب این طرح طی سه روز گذشته  ۲۵ کیلومتر از شیب این محور بزرگراهی اطلاح شده است. افزود: در راستای ایمنی بیشتر تردد هم ۵۳  تابلو و علائم رانندگی که به بنا به دلایلی همچون تصادفات، سرقت و شرایط جوی از بین رفته بودند تعویض و نصب شد.

 مظفرپور همچنین از تیغ‌زنی و حذف بوته‌های حاشیه محور به طول ۳۵ کیلومتر در راستای منظره آرایی و جمع آوری زباله‌های حاشیه محور خبر داد.

مرکز شهرستان کهنوج در فاصله ۳۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.