به‌کارگیری برنامه‌های علم و فناوری استانی در برنامه هفتم توسعه

تهران-ایرنا- دبیر کل شورای عالی عتف گفت: چگونگی تدوین برنامه‌های علم و فناوری استانی و نحوه به‌کارگیری این برنامه‌ها در برنامه هفتم توسعه در جلسه کمیسیون این شورا مورد بررسی قرار گرفت.

مسعود برومند روز پنجشنبه با اشاره به برگزاری یکصد و نود و یکمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون دائمی عتف(علوم، تحقیقات و فناوری) در مورد گزارش جلس ماه گذشته این شورا و مصوبات آن بود.

وی با بیان اینکه در این جلسه سه موضوع مورد بحث قرار گرفت، گفت: یکی از این موضوعات، اتصال بخش عرضه و تقاضای فناوری در کشور به خصوص در شرایط فعلی بود.

دبیرکل شورای عالی عتف با اشاره به دیگر مصوبات این جلسه، افزود: چگونگی تدوین برنامه‌های علم و فناوری استانی و نحوه به کارگیری این برنامه ها در فرایند تدوین برنامه های ملی پژوهش و فناوری کشور به خصوص برنامه هفتم توسعه یکی از مباحث مطرح شده در جلسه شورای عالی عتف بود.

معاون سابق پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: در این زمینه دل نگرانی‌های برای خروجی دقیق این برنامه ها وجود داشت و بر اساس تصمیم‌های گرفته شده، نتایج برنامه ریزی استان ها با آنچه از جانب دستگاه ها فراهم می شود در کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی، تلفیق و تهیه اولویت‌ها قرار گیرد.

به گفته برومند، طرح تاپ موسوم به (تولید و توسعه اشتغال پایدار) از جانب وزارت صمت برای ایجاد فضا و بستر عرضه و تقاضای اجرای پروژه های فناوری مبتنی بر نیاز شرکت های کوچک و متوسط کشور مطرح شده است که در جلسه امروز شورای عالی عتف بخش نخست این طرح برسی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =