آتش‌سوزی در پاساژ علاءالدین تهران مهار شد

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع آتش‌سوزی در پاساژ علاءالدین خبر داد و گفت: با کمک سیستم اطفای حریق این مجتمع تجاری، این حادثه در کمترین زمان ممکن مهار شد.

سیدجلال ملکی روز پنجشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ساعت ۱۱:۲۳ امروز این حادثه به سامانه ۱۲۵ اعلام شد و بلافاصله ماموران یک ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: آتش‌سوزی در سقف‌های کاذب طبقه اول این پاساژ به دلیل اتصال سیم برق روی داده بود و بلافاصله پس از وقوع این حادثه آژیر خطر این مجموعه به صدا در آمد.

ملکی ادامه داد: بلافاصله ماموران حراست با استفاده از خاموش‌کننده‌ها موفق شدند این آتش‌سوزی را خاموش کنند.

وی با بیان اینکه اگر سیستم اعلام حریق در این پاساژ وجود نداشت، شاهد آتش‌سوزی گسترده‌ای بودیم، تاکید کرد: تفاوت این حادثه با سایر حوادث ساختمانی از جمله کلینیک سینا بسیار روشن است و این پیام را دارد که اگر مالکان ساختمان‌ها و مراکز تجمعی خود را به سیستم اعلام حریق و سیستم اطفای حریق مجهز کنند، شاهد اتفاق‌های ناگوار نخواهیم بود.

به گفته ملکی اگر ماموران حراست مجمتمع تجاری علاءالدین نیز وارد عمل نمی‌شدند، سیستم خودش آتش را خاموش کرده بود.

وی از اعضای هیات مدیره پاساژ علاءالدین تشکر کرد و گفت: در این سال‌ها سرمایه‌گذاری خوبی در زمینه ایمن شدن این ساختمان انجام دادند و حوادث در کمترین زمان و خسارت مهار می‌شود.

مجتمع تجاری علاءالدین در خیابان حافظ تهران واقع شده و محل عرضه گوشی‌های تلفن همراه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha