سه پروژه تامین آب و ساماندهی رودخانه های هرمزگان به بهره برداری رسید

بندرعباس- ایرنا- سه پروژه تامین آب و ساماندهی رودخانه های هرمزگان امروز پنجشنبه ۲۶ تیرماه در قالب پویش هر هفته الف- ب- ایران با دستور رییس جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس به بهره داری رسید.

معاون آب و آبفا وزارت نیرو در مراسم بهره برداری از این طرح ها اظهار داشت: این سه طرح شامل سامانه نمک‌زدایی (آب شیرین‌کن) بندرعباس، طرح تامین و انتقال آب به شبکه گلخانه «شمیل» و سه هزار هکتار از شبکه دشت «میناب» و شبکه ۵۰۰ هکتاری گلخانه شمیل و نیز طرح تامین و انتقال آب شهرک صنعتی میناب(فیروز) است.

قاسم تقی زاده خامسی بیان داشت: هزینه اجرای این پروژه ها رقمی بیش از چهار هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال بوده که چهار هزار میلیارد آن توسط بخش خصوصی برای اجرای سامانه نمک زدایی (آب شیرین کن بندرعباس) تامین و مابقی نیز از محل منابع دولتی هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: سامانه نمک زدایی (آب شیرین‌کن) بندرعباس به ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب با هدف تامین کمبود آب شهرستان بندرعباس اجرا شده که ۹۰ هزار نفر را در شهرستان‌های خمیر و بندرعباس زیر پوشش قرار می‌دهد.

این مقام مسوول ادامه داد: طرح تامین و انتقال آب به شبکه گلخانه شمیل و سه هزار هکتار از شبکه دشت میناب و شبکه ۵۰۰ هکتاری گلخانه شمیل با احداث ۷ کیلومتر خط لوله فولادی به قطر ۹۰۰ میلی‌متر، ۵۲ دستگاه حوضچه شیرآلات آب و تهیه و اجرای ۵ کیلومتر لوله پلی‌اتیلن با سرمایه‌گذاری ۳۴۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

خامسی تصریح کرد: طرح تامین و انتقال آب شهرک صنعتی میناب (فیروز) هم با هدف تامین آب مصرفی شهرک صنعتی تیرور از خط دوم انتقال آب میناب به بندرعباس با ۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری دولتی اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

امروز ۲۶ تیرماه و در قالب پویش هر هفته- الف - ب ایران ۲۷ هزار میلیارد ریال طرح آب و برق با حضور حجت الاسلام والمسلمین روحانی رییس جمهوری از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در استان هرمزگان به بهره برداری رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =