مطالبات بیمارستان‌های خصوصی کرمان از تامین اجتماعی پرداخت می‌شود

کرمان - ایرنا - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از پرداخت تمامی مطالباتو تعهدات بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی به بخش بیمارستان های خصوصی شهرستان کرمان طی ۴۸ ساعت آینده خبر داد.

محمدرضا پورابراهیمی روز پنجشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها با اشاره به دیدار خود با رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور  بیان داشت: مهم است که تامین اجتماعی بتواند با اتکا به توانمندی‌های خود تعهدات حوزه بیمه‌ای و بازنشستگی را اجرایی کند و انتظار است در پیگیری وصول مطالبات از دولت هم گام موثری همانند اقدام اخیر سازمان در دستور کار قرار دهد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید نرخ بازده سرمایه‌گذاری های تامین اجتماعی برای رسیدن به تعهدات از بنگاهداری به سهامداری تغییر کند تصریح کرد: روال سرمایه‌گذاری‌ها باید به نحوی باشد که منافع ذی‌نفعان سازمان تامین اجتماعی را شامل کارگران، کارفرمایان، بازنشستگان و شاغلان پوشش دهد.

پورابراهیمی پیشنهاد تهاتر مطالبات تامین اجتماعی از مجوزهای خاص دولت را مطرح کرد و افزود: در سال‌های گذشته این پیشنهاد در قالب بندهای بودجه ارائه شد مانند اخذ مجوزهایی همانند ایجاد منطقه نفتی و گازی در ظرفیت‌های وزارت نفت که مجوزهای سرمایه‌گذاری را به سازمان تامین اجتماعی ارزش‌گذاری می‌کند و اخذ مجوزهایی در خصوص بهره‌برداری از معادن بزرگ معدنی در کشور که اکنون هم وجود دارد. 

وی اعلام آمادگی کرد در خصوص اخذ مجوزهای لازم برای واگذاری مجموعه‌های معدنی و ذخایر نفت و گازی در قالب صدور مجوزهای دولتی اقدامات لازم را از طریق کمیسیون اقتصادی مجلس برای کمک به سازمان تامین اجتماعی در دستور کار قرار دهد که این موضوع مورد استقبال رئیس سازمان تامین اجتماعی قرار گرفت و مقرر شد به زودی نشست مشترکی در کمیسیون اقتصادی با حضور وزیر نفت و وزیر صمت پیگیری لازم در خصوص نحوه ارزشگاری مجوزها در دستور کار قرار گیرد. 

 پورابراهیمی با اشاره به مطالبات بیمارستان‌های بخش خصوصی شهرستان کرمان  از راز رئیس سازمان تامین اجتماعی درخواست کرد هر چه سریع‌تر این مطالبات پرداخت شودکه با موافقت رئیس سازمان تامین اجتماعی همراه شد و با دستور ایشان مقرر شد کلیه تعهدات بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی به بخش بیمارستان‌های خصوصی شهرستان کرمان طی ۴۸ ساعت آینده پرداخت شود. 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شش بیمارستان بخش خصوصی در کرمان با این اقدام اثر مثبتی در نحوه خدمات و رفع مشکلات شاهد خواهند بود. 

پورابراهیمی با اشاره به مشکلات قراردادهای بیمه‌ای شرکت‌های بزرگ استان کرمان افزود: مشکلاتی در بحث قراردادها با شرکت‌های بزرگ معدنی در استان وجود دارد، که باید هر چه سریع‌تر رفع شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =