مرحله اول طرح آبرسانی از سد جگین به بشاگرد به بهره برداری رسید

بندرعباس- ایرنا- مرحله اول طرح آبرسانی از سد جگین به بشاگرد امروز پنجشنبه ۲۶ تیرماه در مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین روحانی رییس جمهوری کشورمان و از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در مراسم بهره برداری از این طرح گفت: مرحله اول این طرح شامل آبرسانی به شهر سردشت و ۸ روستای مسیر است که با هدف ایجاد منابع آبی پایدار و توسعه شهر و روستاهای بشاگرد اجرا شده است.

امین قصمی بیان داشت: اعتبار اجرای این طرح یک هزار ۸۱۰ میلیارد ریال است که ۴۰۰ میلیارد ریال آن از سوی دفتر مقام معظم رهبری تخصیص داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: در طرح آبرسانی به بشاگرد یک باب ایستگاه پمپاژ با یک پمپ به ظرفیت ۶۰ لیتر در ثانیه، یک باب مخزن به ظرفیت مجموع ۵۹ هزار مترمکعب، ۸۱ کیلومتر خطوط انتقال آب و دو پکیج موقت تصفیه آب با هدف تامین آب به میزان ۳۰ لیتر در ثانیه برای شهر سردشت با جمعیت ۱۲۳۹ نفر و ۸ روستا با جمعیت ۸۷۳۹ نفر نصب و راه‌اندازی شده است.

شهرستان بشاگرد در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

امروز ۲۶ تیرماه و در قالب پویش هر هفته- الف - ب ایران ۲۷ هزار میلیارد ریال طرح آب و برق با حضور حجت الاسلام والمسلمین روحانی رییس جمهوری از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در استان هرمزگان به بهره برداری رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =