جشنواره مجازی حجاب اقوام ایرانی در قرچک برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - رئیس دفتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قرچک اعلام کرد: به منظور معرفی حجاب و پوشش سنتی بانوان ایرانی، جشنواره مجازی حجاب اقوام ایرانی در قرچک برگزار می‌شود.

مریم خدابنده روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: حجاب اقوام ایرانی، در فهرست عادی میراث فرهنگی ناملموس کشور به ثبت رسیده و حفظ و نگهداری از آن، وظیفه تمامی مردم و مسئولان است.
وی افزود: لباس و پوشش هر قومیت، نشان دهنده اصالت فرهنگی و هویت هر جامعه است که زیبایی‌های طبیعتی که اقوام در سکونت دارند را به نمایش می‌گذارد از این رو، حفظ این اصالت می‌تواند فرهنگ اقوام را حفظ کرده و آن را به نسل‌های بعد منتقل کند.
این مسئول خاطرنشان کرد: شهرستان قرچک به دلیل برخورداری از اقوام مختلف، از تنوع فرهنگی گوناگونی برخوردار است و می‌توان از این شهرستان به عنوان ایرانی کوچک یاد کرد.
خدابنده اظهار داشت: دفتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرچک با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه به منظور گرامیداشت هفته حجاب و عفاف و با هدف زنده نگاه داشتن پوشش سنتی اقوام ایرانی، جشنواره مجازی حجاب و اقوام ایرانی را برگزار می‌کند.
وی گفت: در این جشنواره، کودکان به عنوان سفیران حجاب و پوشش ایرانی می‌توانند بهترین متن و عکس همراه با پوشش سنتی را به نشانه فضای مجازی @miraas ارسال کرده و در این جشنواره شرکت کنند.
رئیس دفتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرچک یادآور شد: آثار ارسالی پس از ارسال داوری شده و به بهترین اثر جوایز نفیسی اهدا می‌شود.
قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =