سیلاب موجب آبگرفتگی ۲۰ منزل مسکونی در بخش بلده نور شد

نوشهر - ایرنا - بخشدار بلده با اشاره به جاری شدن سیلاب بامداد امروز از آبگرفتگی ۲۰ منزل مسکونی و تخریب یک خیابان در این بخش خبر داد.

بارندگی شدید بامداد امروز در بخش کوهستانی بلده موجب بروز سیلاب و خسارت به منازل ، راه و زمین های کشاورزی این بخش شد.

امین رنجکش روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر آبگرفتگی ۱۵ منزل مسکونی در شهر بلده ۵ واحد مسکونی در روستای ورازان نیز دچار خسارت شد که میزان خسارت ان از سوی کارشناسان در حال بررسی است. 

به گفته وی ،‌ نیروهای امدادرسان از ساعت های اولیه این آبگرفتگی در حال اجرای عملیات تخلیه آب از این واحدهای مسکونی هستند.

بخشدار بلده ادامه داد: سیلاب همچنین موجب تخریب آسفالت شهر بلده به طول ۵۰۰ متر شد که این وضعیت، تردد در این شهر را با مشکل مواجه کرده است.

رنجکش تصریح کرد: براساس برآوردهای اولیه میزان خسارت به ۵ واحد مسکونی ، راه و زمین های کشاورزی روستای ورازان ۲ میلیارد ریال تعیین شد.

وی خاطرنشان کرد: این سیل تلفات جانی نداشت ولی میزان دقیق خسارت‌های وارد شده به بخش بلده پس از جمع بندی بخش های مختلف اعلام خواهد شد.

بخشدار بلده گفت: سیل بندهای که اخیرا در بالا دست شهر بلده از سوی منابع طبیعی و آبخیزداری احداث شده بود نقش بسزایی در کاهش آسیب سیلاب به این شهر داشته است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر برق، آب و تلفن تمامی روستاها و شهر بلده وصل است و تمامی راه های روستایی و شهری این بخش نیز باز و تردد خودروها نیز در این مسیرها در جریان است.

بخش بلده شهرستان نور دارای ۴۵ روستا است و به وسیله سه جاده به شهرهای شمالی و تهران دسترسی دارد.

شهرستان نور با جمعیت ۱۳۰ هزار نفر در غرب مازندران قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha