۳۷ میلی‌متر باران در نیکشهر بارید

زاهدان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ۳۷ میلی‌متر باران در حالی از ایستگاه «دهیرک» نیکشهر گزارش شد که دمای ۱۴ شهر این استان به بیش‌از ۴۰ درجه سلسیوس رسید.

محسن حیدری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: به طور کلی در شبانه روز گذشته آسمان ۱۶ ایستگاه بارانسنجی سیستان و بلوچستان بارانی بود به طوریکه میزان بارش در ۹ نقطه بیش از ۱۰ میلی‌متر بوده است.
وی ادامه داد: مونسون هند در شبانه روز گذشته شهرستان خاش، ایرانشهر، نیکشهر و فنوج را فرا گرفت به طوریکه بارش‌ها در برخی نقاط منجر به آبگرفتگی و جریان یافتن رودخانه‌های محلی شد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌ها بیشترین بارش‌ها به ترتیب از «دهیرک» نیکشهر با ۳۷، «کتیج» نیکشهر ۳۲، «ابتر» ایرانشهر ۲۱ و چگرد خاش ۱۳ میلی‌متر گزارش شده است.
وی تصریح کرد: بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته در شرایطی روی داد که دمای ۱۴ شهر سیستان و بلوچستان شامل ایرانشهر، نیکشهر، قصرقند، زابل، زهک، هامون، هیرمند، بزمان، میرجاوه، سیب سوران، راسک، سراوان، دلگان و مهرستان بین ۴۰ تا ۴۶ درجه سلسیوس شد.
حیدری با بیان اینکه بارش‌های همرفتی امروز نیز در ارتفاعات جنوب و جنوب شرق ادامه دارد، افزود: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود امروز این بارش‌ها به ارتفاعات مرکزی سیستان و بلوچستان نیز کشیده شود.
وی اظهارداشت: با توجه به ویژگی سامانه‌های همرفتی انتظار وقوع تندباد لحظه‌ای، صاعقه و بارش تگرگ بویژه در ارتفاعات وجود دارد.
حیدری خاطرنشان کرد: در این مدت آبگرفتگی معابر، سیلاب ناگهانی و طغیان موقتی رودخانه‌های فصلی پیش‌بینی می‌شود بنابراین شهروندان از رفتن به مناطق ذکر خودداری کنند.

وی به شدت گرفتن وزش بادهای ۱۲۰ روزه از امروز در شمال سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: افزایش غلظت ذرات غبار، کاهش دید افقی و کیفیت هوا بویژه در برخی مسیرهای ارتباطی شمال استان از پیامدهای این بادهاست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =