۳۳۴ خانه ورزش روستایی خراسان رضوی تجهیز شد

مشهد- ایرنا- رییس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی خراسان رضوی گفت: طی دو سال اخیر ۳۳۴ خانه ورزش روستایی این استان به وسایل مختلف ورزشی تجهیز شده و به بهره‌برداری رسیده است.

محمدرضا خوش‌باطن روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هفته پیش نیز ۱۵ خانه ورزش روستایی در شهرستانهای مشهد، تربت‌جام، بجستان، کاشمر، مه‌ولات و فیروزه به امکانات ورزشی مجهز شدند.

وی به برنامه تجهیز پنج خانه ورزش روستایی دیگر به امکانات ورزشی به مناسبت عید غدیر نیز اشاره و بیان کرد: تا پایان امسال حداقل ۱۵۰ خانه ورزش روستایی در سطح خراسان رضوی تجهیز خواهند شد. 

رییس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی خراسان رضوی گفت: میز پینگ‌پنگ، لوازم و میز شطرنج، صفحه فوتبال ‌دستی، لوازم و صفحه دارت، تشک‌های تاتامی و توپهای مخصوص فوتبال، والیبال و فوتسال از جمله وسایلی است که در بین خانه‌های ورزش روستایی این استان توزیع شده‌ است. 

خوش‌باطن افزود: به این ترتیب تجهیزات ورزشی به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال برای هر خانه ورزش روستایی تدارک دیده شده است.

وی ادامه داد: این اقدامات با مشارکت اداره‌کل ورزش و جوانان استان و کمکهای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و دفتر روستایی استانداری خراسان رضوی صورت گرفته ‌است.

یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در دو هزار و ۵۲۴ روستا سکونت دارند. 

۱۴۰ هزار ورزشکار حرفه‌ای در قالب ۴۸ هیات ورزشی در خراسان رضوی سازماندهی شده و فعالیت دارند. برآورد شده دست‌کم  پنج برابر این تعداد نیز به صورت غیر سازمان‌یافته و یا در قالب ورزشهای همگانی در این استان ورزش می‌کنند.

همچنین سه هزار مکان ورزشی عمومی، خصوصی و دولتی مسقف و روباز برای رشته‌های رزمی و توپی، فردی و گروهی در خراسان رضوی وجود دارد. اماکنی نظیر ورزشگاهها، استخرها و پارکهای آبی نیز در این فهرست قرار دارند. این مکانها ۳۲۰ هزار ورزشکار به عنوان عضو دائمی فعال دارند.

همچنین ۳۰ رشته ورزشی در قالب هزار و ۳۰۰ باشگاه در سطح کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رایج است و علاقه‌مندان به آنها مشغول به فعالیت هستند.

در مجموع ۳۰۰ هزار ورزشکار، مربی و داور رشته‌های مختلف ورزشی در خراسان رضوی فعالیت دارند. همچنین ورزشکاران ۱۶۰ رشته ورزشی در خراسان رضوی از خدمات بیمه ورزشی برخوردار هستند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =