هزار و ۴۰۰ ایثارگر مشهدی فاقد زمین و مسکن هستند

مشهد- ایرنا- معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: بیش از هزار و ۴۰۰ نفر از اعضای خانواده‌های شهدا و جانبازان بالای ۲۵ درصد در شهرستان مشهد فاقد مسکن شخصی هستند و هیچ گونه زمین دولتی و وام مسکن یارانه‌ای دریافت نکرده‌اند.

صدیقه خدیوی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس این افراد جهت دریافت زمین از دستگاه‌های مربوطه در مشهد در اولویت نخست قرار دارند.

وی ادامه داد: این افراد فاقد مسکن شخصی در اصطلاح فرم جیم سبز دارند یعنی بر اساس اعلام اداره کل راه و شهرسازی تا کنون از سهمیه زمین یا مسکن دولتی استفاده نکرده‌اند لذا در اولویت دریافت زمین هستند.

معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: افراد دارای اولویت نخست علاوه بر اینکه فرم جیمشان سبز است نباید مالک ملک شخصی باشند هرچند برداشت دیگری در قانون وجود دارد که می‌گوید افراد دارای اولویت نخست فقط باید فرم جیمشان سبز باشد با این حال فعلا فاقد ملک شخصی بودن از شرایط قرار گرفتن در اولویت نخست تسهیلات زمین است.

خدیوی افزود: هنوز آمار استانی افراد دارای اولویت نخست و یا همان ایثارگران فاقد زمین دولتی و ملک شخصی در سایر شهرستانهای استان جمع آوری نشده است.  

وی اضافه کرد: وام مسکن برای متقاضیان ضوابط دیگری دارد و افرادی که تاکنون از این وام دولتی استفاده نکرده‌اند می‌توانند برای دریافت وام اقدام کنند.

اختصاص چهار هکتار زمین برای ایثارگران فاقد مسکن 

بر اساس اعلام بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، طبق قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، اداره کل راه و شهرسازی  مکلف به تامین زمین و مسکن ایثارگران فاقد مسکن است.
پیشتر مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در خصوص اختصاص زمین به ایثارگران دارای اولویت نخست گفته بود: اداره راه و شهرسازی متعهد شده است در راستای اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، با پیگیری سریعتر، روند واگذاری زمین به ایثارگران واجد شرایط را سرعت بخشد.
حجت الاسلام حسین معصومی افزود: تاکنون در مرحله نخست در مشهد بیش از  هزار و ۴۰۰ نفر از خانواده شهدا و ایثارگران با اولویت نخست شناسایی شده‌اند لذا در کمیته مسکن ایثارگران مصوب شد چهار هکتار زمین از اراضی انتهای الهیه مشهد به ایثارگران مشمول این طرح واگذار شود.
وی ادامه داد: پس از اعلام آمادگی اداره کل راه و شهرسازی استان مبنی بر واگذاری زمین، بنیاد، شرایط و مقررات این واگذاری را به زودی به اطلاع مشمولان می رساند.

خراسان رضوی ۱۷ هزار و ۲۷۹ شهید، ۴۹ هزار و ۴۸۸ جانباز و سه هزار و ۳۹۶ آزاده در راه تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =