فرماندار تفتان: شاخص‌های خدمات اجتماعی در این شهرستان باید ارتقا یابد

زاهدان- ایرنا- فرماندار تفتان سیستان و بلوچستان گفت: شاخص‌های خدمات اجتماعی با هدف رسیدگی به مشکلات اقشار محروم و آسیب‌پذیر جامعه باید در این شهرستان ارتقا یابد.

فریبا برنایی بجد روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های مختلف و دیدار با اقشار مردمی چاه احمد تفتان اظهارداشت: تلاش برای ارتقای شاخص‌های فرهنگی و آموزشی و توجه به معیشت مردم محروم و مستمند یکی از اولویت‌های مهم دولت بوده که ضرورت دارد مسوولان دستگاه‌های اجرایی به این موضوع بیشتر اهمیت دهند.
وی افزود: وجود صدها خانوار نیازمند و زنان سرپرست خانوار در چاه احمد و دسترسی پایین مردم به امکانات آموزشی و فرهنگی، ورزشی و تفریحی از عمق بالای محرومیت‌ها در این منطقه حکایت دارد.
فرماندار تفتان ادامه داد: در دولت دوازدهم فرصت‌های ارزشمندی برای خدمت به مردم مهیاست که برای تحقق اهداف دولت ضرورت دارد مسوولان دستگاه‌های اجرایی با برنامه و تدبیر و ارائه راهکار حل مشکلات پیش بروند.
فرماندار تفتان اظهارداشت: تلاش برای تامین آب آشامیدنی و اجرای زیرساخت‌های خدماتی، تقویت ارتباطات تلفن ثابت، همراه و اینترنت، ایجاد راه‌های مناسب و ایجاد اورژانس‌های بین راهی و توجه به مباحث بهداشتی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، کشاورزی، شیلاتی، دامداری، و آموزشی و ورزشی باید مورد توجه مسوولان قرار گیرد.
وی در این دیدار برای تامین اعتبار راه دسترسی چاه احمد به دشت سمسور، رفع  مشکلات حوزه بهداشت و درمان، رسیدگی به نیازهای محرومان و اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانوار و توجه ویژه به این حوزه قول مساعدت داد و بر ضرورت شناسایی افراد بومی فاقد شناسنامه تاکید کرد.
به گزارش ایرنا شهرستان تفتان با مرکزیت نوک آباد واقع در ۱۶۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =