خبرگزاری اسپانیا : خواب طلایی ترامپ برای مذاکره مستقیم با ایران تعبیر نشد 

مادرید - ایرنا- خبرگزاری افه اسپانیا در تحلیلی به مناسبت پنجمین سالگرد توافق هسته ای نوشت: دونالد ترامپ که مخالفت شدید با توافق هسته ای با ایران را سر لوحه مبارزات انتخاباتی اش قرار داد و در طول ریاست جمهوری موفق به تضعیف برجام شد، هرگز موفق به مذاکره مستقیم با تهران نشد.

افه ادامه داد: ترامپ هرگز نتوانست در طول ریاست جمهوری خود به خواب و خیال طلایی مذاکره مستقیم با ایران دست یابد. او حتی نتوانست به زعم خود به یک توافق بهتری نسبت به برجام، با ایران برسد و در این راه ناکام ماند. 

در ادامه این تحلیل آمده است: همواره ترامپ طوری از برجام سخن می گوید که انگار این توافق، قرارداد خرید و فروش یا اجاره مسکن است.

خبرگزاری افه افزود :ترامپ ، که قبل از رسیدن به قدرت ، تعداد بسیار کمی‌ او را کاندیدای ریاست جمهوری با گزینه جدی تلقی‌ می‌ کردند، طولی نکشید که مخالفت خود با توافق با ایران را به یکی از مضامین مکرر در مبارزات انتخاباتی خود تبدیل کرد و در مارس 2016 اعلام کرد که جزئیات توافق هسته ای را بیش از هر کس دیگری مورد مطالعه قرار داده است .

این رسانه با یاد آوری اینکه ترامپ پس از رسیدن به قدرت بیش از یک سال طول صبر کرد تا که خروج آمریکا از برجام را اعلام کند، گفت: به گفته کارشناسانی که افه با آنها مصاحبه کرده است ، آنها دلیل این تاخیر را عدم تمایل مشاوران ترامپ در این خروج دانستند .

افه نوشت : علاوه بر این، ترامپ از این وحشت داشت که مجبور شود  هر چهار ماه، الزام قانونی کنگره آمریکا بر این اساس که ایران به توافق عمل می‌ کند را مورد تائید قرار دهد و برخی از تحلیلگران بر این باورند که شرم صدور آن مجوز - که با لفاظی وی درباره تهران - مغایرت داشت. در تصمیم او در این خروج نقش داشت.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha