البرز محلول  ضدعفونی صادر می کند

کرج - ایرنا - مدیر دارو و فرآورده‌های بیولوژیک دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به تولید انبوه مواد ضدعفونی کننده شامل ژل ، محلول و الکل در این استان گفت: تعدادی از صنایع استان به صادرات این محصولات روی آورده اند.

دکتر امیر بقایی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز تاکنون در زمینه تولید فرآورده های ضدعفونی کننده مشتمل بر محلول، ژل ، فوم و اسپری برای ۸۳ نام تجاری مجوز صادر کرده است، بیان داشت:  در این زمینه به حدی از تولید رسیده ایم که تولیدکنندگان استان مجوز صادرات محصولات دریافت کرده اند.

وی افزود: در زمان حاضر اقلام بهداشتی تولیدی حفاظتی در برابر بیماری کرونا در البرز به کشورهای مختلف از جمله همسایگان ایران صادر می شود که طبق بررسی اولیه هشت  شرکت البرزی در این بخش صادرات دارند.همچنین  در کنار آن ارسال این اقلام بهداشتی از البرز  به کشور هند و حتی چند کشور اروپایی نیز دنبال شده است.

وی با اشاره به صادرات ژل ضدعفونی تولیدی  یک واحد صنعتی اشتهارد به کشور آلمان گفت: واحد تولیدی مربوطه بابت تحویل هر عدد از این ژل های ضدعفونی کننده به خریداران آلمانی یک یورو دریافت می کند؛ در حالی که قیمت همان ژل در کشور مورد نظر کمتر از ۱۰ یورو نیست.

مدیر دارو و فرآورده‌های بیولوژیک دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: تاکنون برای ۳۷ تولید کننده استان البرز در زمینه تولید اقلام بهداشتی حفاظتی در برابر کرونا مانند ژل و محلول ضدعفونی کننده مجوز فعالیت داده شده است.

بقایی با بیان اینکه در سطح استان البرز در زمینه تامین داروهای بیماران کرونایی با مشکلی مواجه نیستیم،گفت: انبار استراتژیکی مربوط به داروها و اقلام حفاظتی شخصی در برابر بیماری کرونا در البرز وجود دارد و وضعیت این استان به لحاظ دارویی نسبت به استان های دیگر کشور بی نظیر است .

مدیر دارو و فرآورده‌های بیولوژیک دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به فرآیند صدور مجوز واحدهای تولید اقلام ضدعفونی کننده در سطح استان بیان داشت: تست های حساسیت پوستی و تست های اثر بخشی بر روی میکروارگانیسم در مورد این فرآورده های بهداشتی در اولویت قرار دارد.

مردم ماسک های استفاده شده را قیچی کنند

موضوع پخش کلیپ در فضای مجازی درخصوص  جمع آوری  ماسک های استفاده شده توسط زباله گردها ، شستشو و اتوی آن ها برای عرضه دربازار  موضوعی بود که خبرنگاران از بقایی سووال کردند که وی گفت: این موضوع از  گزارش های مردمی بوده و ما گزارش رسمی در این زمینه نداشته ایم .

وی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی کنونی احتمال وقوع چنین مواردی غیرقابل انکار است.

مدیر دارو و فرآورده‌های بیولوژیک دانشگاه علوم پزشکی البرز به مردم توصیه کرد که ضمن رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی، ماسک های استفاده شده خود را قبل از دور انداختن با قیچی برش دهند تا دیگر امکان استفاده دوباره از آن ها  وجود نداشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =