امور شهرداری کرمان به‌صورت دورکاری پیگیری می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان با اشاره به آلوده‌شدن برخی از مدیران شهرداری به ویروس کرونا گفت: با توجه به راه‌اندازی سامانه اتوماسیون و اپلیکیشن موبایل این سامانه، مدیرانی که به این ویروس آلوده شده‌اند، امور محوله را از راه دور پیگیری می‌کنند.

سلمان متحدین شامگاه چهارشنبه در جمع رسانه‌ها از احتمال ابتلای شهردار کرمان به ویروس کرونا خبر داد و افزود: امور جاری شهرداری کرمان هم‌چون گذشته در حال انجام است و هیچ خللی در فعالیت‌ها به‌وجود نیامده است.

وی اظهار داشت: شهردار کرمان اکنون هیچ علائمی ندارند، اما در منزل در حال استراحت هستند و تا زمانی که نتیجه آزمایش تشخیصی وی منفی نشود، در ایزوله خانگی قرار خواهند داشت.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان افزود: شهردار کرمان هم‌اکنون، امور شهرداری را از منزل پیگیری و دستورات لازم را صادر می‌کنند.

وی از ابتلای یکی از معاونان شهردار کرمان به کرونا نیز خبر داد و گفت: معاون مالی و اقتصادی شهردار کرمان نیز مدتی پیش به کرونا مبتلا شد که تقریباً شنبه هفته آینده، ۱۴ روز دوران قرنطینه وی نیز تمام خواهد شد و می‌توانند در محل کار خود حضور پیدا کنند.

متحدین بیان داشت: این مسئول شهرداری کرمان نیز علائم شدیدی از بیماری ندارد، اما در منزل دوران نقاهت خود را می‌گذراند.

وی با اشاره به خانواده چهار هزار نفری شهرداری کرمان عنوان کرد: شهرداری از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، تمهیدات لازم را برای پیشگیری از آلوده‌شدن کارکنان و ارباب رجوع به ویروس کرونا اندیشیده، اما طبیعی است که شیوع ویروس کرونا در شهر کرمان، خانواده بزرگ شهرداری را نیز تا حدودی درگیر کند، اما خوشبختانه افرادی که تاکنون به کرونا مبتلا شده‌اند، حال عمومی خوبی دارند.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان در پایان برای تمام بیماران مبتلا به کرونا آرزوی بهبودی و سلامتی کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وضعیت قرمز یا هشدار در ۲۵ استان خبر داد و گفت: تاکنون ۲۶۴ هزار و ۵۶۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۹۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۴۱۰ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز چهارشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۵ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۸۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۷۷۵ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۶۴ هزار و ۵۶۱ رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته،۱۹۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری تاکنون به ۱۳ هزار و ۴۱۰ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۲۷ هزار و ۵۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۴۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری بیان کرد: تاکنون دو میلیون و ۴۸ هزار و ۴۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =