مجلس به جای مچ‌گیری، برای حل مشکل مردم از دولت دست‌گیری کند

همدان- ایرنا- رییس مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به منویات اخیر رهبر معظم انقلاب در زمینه تعامل قوای مقننه و مجریه گفت: مجلس یازدهم باید به خاطر آسایش مردم و حل مشکلات کشور در یک سال باقیمانده از دولت دوازدهم به جای مچ‌گیری، از دولت دست‌گیری کند تا دولت بتواند خدمت صادقانه به مردم را ارتقا دهد.

حجت الاسلام احد آزادیخواه روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در حقیقت این هم‌گرایی و هم‌افزایی بدان معنا نیست که اگر در دولت فردی قصد و نیتش خدمت به مردم و حل مشکلات آنان نباشد، مجلس بی‌تفاوت بماند؛ هرگز چنین امری صحیح نیست.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این راستا مجلس بعد نظارتی خود را با دقت و همت تمام به کار می‌گیرد و با هدف اصلی حل مشکلات مردم نسبت به اعمال بعد نظارتی خود اقدام می‌کند.

وی تاکید کرد: در یک سال باقیمانده از دولت دوازدهم و نخستین سال از آغاز فعالیت مجلس یازدهم، حل مشکلات مردم باید در اولویت نخست قوه مجریه و مقننه باشد و این بهترین مسیر برای هم‌گرایی و هم‌افزایی دولت و مجلس است.

حجت الاسلام آزادیخواه اظهار داشت: در این مسیر و برای تحقق این هدف مهم دولت و مجلس باید به یکدیگر کمک کنند.

وی افزود: در حقیقت مجلس تا حد توان به دولت کمک می‌کند تا خدمت صادقانه دولت به مردم بیشتر باشد.

دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم تاکید کرد: مجلس به دولت کمک می‌کند تا چالشهای گذشته در حوزه طلا، سکه، ارز و مسایل اقتصادی تکرار نشود، بلکه دولت برای جبران آنها تلاش کند.

حجت الاسلام آزادیخواه بیانات رهبر معظم انقلاب خطاب به نمایندگان مجلس را بهترین راهکار و نقشه راه برای حل مشکلات مردم دانست و با اشاره به سخنرانی اخیر محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی، گفت: ایجاد اشتغال، مهار تورم، افزایش تولید، رونق و جهش تولید داخلی، مسائل اقتصادی و بهبود معیشت مردم از مهمترین اولویت‌های مجلس یازدهم است.

وی یادآور شد: بر همین اساس اقدامات، طرح‌ها و برنامه‌های مورد نظر را در مجلس و کمیسیون‌ها پایه‌ریزی کردیم و برای حل مسائل اقتصادی و معیشت مردم با قدرت جلو می‌رویم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی همچنین به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره مجلس یازدهم به عنوان انقلابی‌ترین مجلس پس از انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: مردم از بسیاری مسائل، سیاست‌ها و اتفاقاتی که در مجلس دهم رخ داد، به شدت گلایه‌مند بودند و تمام امیدشان به مجلس یازدهم است.

وی خاطرنشان کرد: اگر مجلس یازدهم بتواند موفق عمل کند، بدون شک امید به مردم و نشاط به جامعه برمی‌گردد، مهار تورم قطعی می‌شود، اقتصاد غیرنفتی، تولید و صادرات رونق پیدا می‌کند و کشور دوباره به مسیر تعالی، رشد و تکامل خود بازمی گردد.

صبح یکشنبه ۲۳ تیرماه رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.

معظم له در نخستین دیدار با نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، وکلای ملت را به تعامل با سایر قوا فراخواندند و تاکید کردند: در شرایط حساس سال آخر دولت و همچنین سال اول مجلس، باید دو قوه فضا را گونه ای مدیریت کنند که به کارهای مهم کشور لطمه نخورد.

ایشان با تاکید بر «توجه به مسائل کلیدی و اصلی کشور و پرهیز از دچار شدن به حاشیه‌ها و اولویت دادن به مسائل فرعی»، موضوعات اقتصادی شامل «تولید، اشتغال، مهار تورم، مدیریت نظام پولی و مالی، و عدم وابستگی اقتصاد کشور به نفت» را مسایل اساسی کشور برشمردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =