آب ۲ سد خراسان شمالی رها شد

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی اعلام کرد: به دلیل افزایش میزان ورودی به سدهای شیرین‌دره و چندیر، چهارشنبه‌شب بخشی از آب دریاچه این سدها رها شد.

سیدعقیل مرتضوی چهارشنبه‌شب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امشب بخشی از آب سدهای شیرین دره و چندیر، به منظور تخلیه رسوبات مخازن آنها رها شد.

وی افزود: با توجه به میزان ورودی بیش از ۱۰۰ متر مکعب در ثانیه به سد شیرین دره و حدود ۵۰ متر مکعب بر ثانیه به سد چندیر، دریچه های ۲ سد با دبی ٧ و ٥ مترمکعب در ثانیه از یک ساعت پیش با هدف تخلیه رسوبات گشوده شده است.

وی افزود: رهاسازی آب با هماهنگی فرمانداران و مسوولان محلی انجام شده و در این خصوص اطلاع رسانی لازم به ساکنان منطقه صورت گرفته است.

مرتضوی گفت: ورودی آب به سد غلامان هم حدود ۲۰ متر مکعب است که فعلا رهاسازی آب برای زدودن رسوبات آغاز نشده است.

وی افزود: ۹۰ درصد سیلاب های ورودی به سدهای شیرین دره و چندیر برای جلوگیری از ورود خسارت به اراضی پایین دست، مهار و کنترل می شود.

مرتضوی گفت: ورودی سیلاب به سد چندیر حدود ۵۰ متر مکعب است که برای تخلیه رسوب فعلا پنج متر مکعب آن در حال تخلیه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: در پایین دست سد چندیر، سیلاب از سایر حوزه های آبریز جریان دارد.

بر اساس اعلام دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی سیل عصر امروز سبب خسارت به بخش های مختلف در چند شهرستان و مسدود شدن چند راه روستایی شده است.
اداره‌کل هواشناسی خراسان شمالی تا پایان هفته برای نقاط مختلف این استان، بارش باران و وقوع سیلاب و رواناب پیش بینی کرده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =