۲۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۵۸
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83857286
۱ نفر

برچسب‌ها

اعضای اوپک پلاس با کاهش محدودیت تولید نفت موافقت کردند

مسکو - ایرنا - وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: در نشست امروز اوپک پلاس کشورهای عضو آن با کاهش محدودیت تولید نفت در ماه اوت و سپتامبر موافقت کردند.

الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه که روز چهارشنبه با شبکه تلویزیونی روسیه24 گفت وگو می کرد، اظهار داشت: تصمیم اوپک پلاس برای کاهش محدودیت تولید نفت، بر اوضاع بازار جهانی نفت تاثیر منفی نمی گذارد.

نشست کمیته نظارت وزیران اوپک پلاس امروز به صورت وبینار برگزار شد و در آن چگونگی اجرای ادامه توافق کاهش تولید در دو ماه آینده میلادی بررسی شد. 

  وی خاطرنشان کرد که افزایش سهمیه تولید نفت نباید به صورت قابل توجهی بر بازار و افزایش صادرات نفت تاثیر بگذارد زیرا ماه اوت دوره تقاضای گسترده برای محصولات نفتی و افزایش سفرها و لغو محدودیت بر اثر انتشار همه گیر بیماری کرونا است.

نوواک با اشاره به افزایش تقاضای داخلی برای خرید نفت اضافه کرد: در روسیه نیز ما شاهد احیای تدریجی سطح تقاضا برای خرید نفت هستیم که امکان می دهد اعلام کنیم بخش عمده افزایش تولید نفت برای تامین مصارف داخلی خواهد بود. 

وزیر انرژی روسیه گفت: امکان برای افزایش تولید نفت در ماه اوت خبر مثبتی برای شرکت های نفت روسیه است که می توانند از این راه وضع مالی خود را بهتر کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر آن تصمیم اوپک پلاس برای کاهش محدودیت تولید نفت بر روند اجرای بودجه روسیه و اجرای تعهدات اجتماعی دولت تاثیر مثبت می گذارد.

  به گفته نوواک، روسیه به صورت کامل مفاد توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت را اجرا کرد و سطح اجرای آن 99 درصد حجم اعلام شده برای کاهش تولید نفت بود.

وی خاطرنشان کرد: در ماه اوت شرکت های روسی می توانند براساس توافق اوپک پلاس تولید نفت خود را افزایش دهند اما توافق بطور کامل اجرا خواهد شد.

 وزیر انرژی روسیه سپس به افزایش سطح تقاضا برای خرید نفت در بازار جهانی اشاره کرد و افزود: اگر در ماه آوریل سطح تقاضای خرید نفت نسبت به یک سال پیش 25 میلیون بشکه در روز کاهش یافته بود در ماه اوت بطور میانگین نسبت به یک سال پیش 10 میلیون بشکه در روز کاهش داشت.

وی تصریح کرد: سطح تقاضا در بازار جهانی بتدریج افزایش می یابد. 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =