معاون وزیر بهداشت: کمبود تجهیزات مراکز درمانی لرستان برطرف می‌شود

بروجرد – ایرنا - معاون درمان وزارت بهداشت و درمان گفت: کمبود تجهیزات درمانی در بیمارستان های لرستان در اولویت کاری وزارت بهداشت قرار دارد همچنین تلاش خواهد شد نیروی متخصص مورد نیاز مراکز درمانی این استان در شهریورماه امسال برطرف شود.

قاسم جان بابایی عصر چهارشنبه در بازدید از بیمارستان آیت الله بروجردی(ره) بروجرد در جمع خبرنگاران افزود: با شیوع کرونا کادر درمان در بیمارستانها زحمات زیادی کشیدند که بسیاری از بیماران مبتلا به کرونا با این تلاش ها پس از بهبود از بیمارستان ترخیص شدند.

وی اضافه کرد: میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در لرستان نسبت به ابتلا و در مقایسه با استان های دیگر کمتر بوده که حاصل زحمات کادر درمانی است.

جان بابایی با اشاره به شیوع کرونا در افراد میانسال اظهار داشت: ابتلا به کرونا در افراد میانسال زیاد است و باید آموزش های مورد نیاز صورت گیرد تا حلقه سرایت کرونا متوقف شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: امروز معاون وزارت بهداشت از بیمارستان های خرم آباد، بروجرد، دورود، الشتر، نورآباد بازدید کردند.

محمدرضا نیکبخت اضافه کرد: با توجه به این که تجهیزاتی برای استان لازم بود با این بازدید این میزان تجهیزات مورد نیاز بررسی شد و قرار است هفته آینده جلسه مشترکی در تهران برای تهیه این امکانات تشکیل شود.

وی بیان کرد: همچنین برای تامین پزشک متخصص در استان قول دادند که در تقسیم نیروی متخصص امسال لرستان را به صورت ویژه تامین شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha