سیل راه چند روستای شیروان را بست

بجنورد- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: جاری شدن سیل در عصر روز چهارشنبه، سبب بسته شدن چند راه روستایی در شهرستان شیروان شد.

جواد نظری، چهارشنبه‌شب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارندگی امروز و جاری شدن سیلاب در رودخانه های بخش قوشخانه شیروان، باعث مسدود شدن راه ارتباطی چند روستای منطقه از جمله سرداب و سرانی و دره زو شده است.

وی خاطرنشان کرد: سیل، خسارت زیادی به تاسیسات این منطقه از جمله شبکه های گاز وارد کرده و همچنین به مزارع و باغ ها آسیب رسانده است.

وی با بیان اینکه عصر امروز وقوع سیلاب در شهرستان شیروان و مانه و سملقان گزارش شده است، گفت: هم اینک جریان سیل از سمت گرمک به سمت زو علیا و شیرآباد و آشخانه در جریان است که موجب بسته شدن مسیر ارتباطی روستاهای ملاحسن، شیرآباد و زوی علیا شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: سیل در شهرستان مانه و سملقان نیز به بخش کشاورزی و راه خسارت وارد کرده است.  

نظری گفت:: در بخش غلامان شهرستان راز و جرگلان نیز مسیر روستاهای داشلی قلعه، تازه قلعه و سوخسو انقلاب به سمت غلامان به دلیل جاری شدن سیلاب برای وسایل نقلیه سبک مسدود شده است.
وی افزود: در شهرستان بجنورد نیز آبگرفتگی چند منزل در روستای امیرآباد از توابع بخش گرمخان گزارش شده است.

بارندگی و جاری شدن سیلاب در عصر دیروز - سه شنبه - نیز به راه‌های روستایی سه شهرستان بجنورد، مانه و سملقان و راز و جرگلان آسیب رسانده و مسیر روستای شیرآباد در شهرستان مانه و سملقان را بسته بود و به کشتزارهای چند روستای مانه و سملقان خسارت زده بود.

اداره‌کل هواشناسی خراسان شمالی تا پایان هفته برای نقاط مختلف این استان، بارش باران و وقوع سیلاب و رواناب پیش بینی کرده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =