وزیر اقتصاد از اصلاح سیاست گذاری‌های کلان اقتصادی خبر داد

تهران - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه مسوولیت کارگروه‌های ملی مرتبط با اقتصاد مقاومتی بر عهده وزارت امور اقتصادی و دارایی است، از اصلاح سیاست‌گذاری‌های کلان متناسب با الزامات اقتصاد مقاومتی خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، فرهاد دژپسند روز چهارشنبه در جلسه هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام گزارشی از سیاست ها، رویکرد ها و برنامه های وزارت اقتصاد در راستای تحقق اهدافِ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ارائه کرد.

دژپسند در تشریح عملکرد این وزارت خانه با بیان اینکه مسوولیت کارگروه های ملی مرتبط با اقتصاد مقاومتی بر عهده وزارت امور اقتصادی و دارایی است، از اصلاح سیاست گذاری های کلان متناسب با الزامات اقتصاد مقاومتی خبر داد.
وی همچنین در خصوص وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی در حوزه اقتصاد مقاومتی افزود: در بخش دیگر که اصالتا به این وزارت خانه مربوط می شود برنامه ای کلان مشتمل بر دوازده عنوان پروژه اساسی طراحی شده و در حال اجرا است.
 دژپسند، طراحی و استقرار خزانه داری الکترونیک، مولدسازی و مدیریت دارایی های دولت، توسعه بازار سرمایه، طرح جامع مالیاتی و اصلاح نظام گمرکی را از جمله‌ی این برنامه ها عنوان کرد و گفت: ارزیابی مستمر و رصد دقیقی از اجرای این برنامه ها برمبنای برش سالیانه انجام می گیرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که ریاست جلسه را برعهده داشت ضمن تاکید بر انجام اصلاحات ساختاری وزارت اقتصاد متناسب با اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی افزود: نکته اصلی این است که نتایج اقدامات صورت گرفته با انتظاراتی که از اقتصاد مقاومتی داریم فاصله زیادی دارد که باید با تحلیل درست به دنبال علت یابی این‌ مساله باشیم.
محسن رضایی ماهیت ورود هیات عالی نظارت به بررسی عملکرد دستگاه ها را بهبود بخشی و کمک به تحقق بیشتر اهداف سیاست های کلی و رفع اشکالات موجود بیان کرد.
ادامه بررسی عملکرد وزارت اقتصاد به جلسه آتی هیات عالی نظارت موکول شد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha