دعوت امام جمعه ایلام از باغداران برای شرکت در طرح شجره طیبه

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با ذکر اینکه طرح شجره طیبه از بهترین و زیباترین طرح های مشارکتی در زمینه پرداخت زکات مستحبی است، از باغداران استان برای شرکت در این طرح دعوت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار در مراسم آغاز اجرای طرح شجره طیبه در روستای حسین آباد بخش سیوان ایلام افزود: این طرح آغاز نیکویی برای گسترش فرهنگ انفاق و نیکوکاری به شکل متنوع در استان ایلام است.

وی ادامه داد: اجرای این طرح برای نخستین بار در استان ایلام توسط کمیته امداد و با مشارکت باغداران نیکوکار بخش سیوان اقدام بسیار مبارکی است و امید است آغاز نیکویی برای توسعه آن در نقاط دیگر استان ایلام باشد.

وی با تجلیل از کشاورزان و باغداران روستاهای بخش سیوان ایلام که در این طرح شرکت کرده اند، گفت: نیکوکاران مشارکت کننده در این طرح دارای ثواب دنیوی و اخروی فراوانی خواهند بود.

حجت الاسلام کریمی تبار ادامه داد: همانطور که انجام واجباتی نظیر نماز و زکات همواره مورد تاکید خداوند بوده کمک به قشر نیازمند به هر شکل ممکن نیز مورد توجه جدی خداوند متعال است.

وی یادآور شد: بخشش مال و دارایی در راه کمک به نیازمندان بزرگترین نوع ایثار و انفاق بوده و معامله ای بزرگ با خداوند به حساب می آید.

مدیرکل کمیته امداد ایلام نیز در این آیین گفت: پرداخت زکات در استان ایلام در چهار ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته تاکنون ۷۵ درصد افزایش داشته است.

قنبر موسی نژاد تصریح کرد: در زمینه زکات دام در حالی که سال گذشته زکات اهدایی مردم ۱۸۰ رأس دام بوده است مردم نیکوکار این استان امسال تا کنون ۴۴۰ رأس دام به عنوان زکات جهت توزیع در بین نیازمندان در اختیار کمیته امداد و ستاد زکات قرار داده اند.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح شجره طیبه بیان کرد: طرح شجره طیبه با هدف اهدای درختان میوه جهت توزیع در بین نیازمندان، برای نخستین بار در استان ایلام با همکاری کمیته امداد و باغداران نیکوکار روستاهای بخش سیوان در حال اجراست.

موسی نژاد تصریح کرد: در اجرای این طرح که در قالب زکات مستحبی است تا کنون ۱۵۰ درخت میوه توسط باغداران سیوان برای اهدای میوه های آن به نیازمندان این بخش پلاک گذاری شده است.

مدیرکل امداد استان ایلام تصریح کرد: ترویج پرداخت زکات مستحبی و برخورداری قشر نیازمند از نعمت باغات این منطقه از اهداف اجرای این طرح بوده و امیدواریم افراد متمکن، کشاورز و باغدار در دیگر مناطق استان ایلام نیز در اجرای چنین طرحی با کمیته امداد همکاری کنند.

در پایان این مراسم تعدادی از درختانی که برای اهدای میوه های آنان به نیازمندان نشانه گذاری شده بود پلاک گذاری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =