۵۲۰ تخت بیمارستانی به شهرستان‌های زاهدان و سراوان اضافه می‌شود

زاهدان- ایرنا- نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر بهداشت قول افزایش ۵۲۰ تخت جدید را تا شهریور امسال به بیمارستان‌های زاهدان و سراوان داده است.

دکتر حسینعلی شهریاری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بر اساس قول وزیر بهداشت و درمان در آخرین دیدار مقرر شد ۳۲۰ تخت بیمارستانی به زاهدان‌ و ۲۰۰ تخت به سراوان افزوده شود. 

وی پیشگیری را مهمترین راه حل برای گسترش و شیوع ویروس کرونا عنوان کرد و افزود: حداقل زمان ممکن برای کشف واکسن یک سال است که پس از تایید تجاری سازی و تولید انبوه می‌شود.  
ریییس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و ریشه‌کن کردن این بیماری در کمترین زمان ممکن، رعایت اصول بهداشتی و خودمراقبتی بهترین و موثرترین راهکار به شمار می‌رود از این رو مردم باید با کاهش ارتباطات و مراودات اجتماعی و جلوگیری از ترددهای غیرضروری به قطع زنجیره انتقال این ویروس کمک کنند.
وی افزود: موضوعی که در شرایط کرونایی می‌تواند خطرآفرین باشد و به شیوع بیشتر این بیماری دامن بزند برگزاری مراسمات عروسی، عزاداری و بی توجهی مردم به پروتکل‌های بهداشتی است. 
شهریاری اظهارداشت: با توجه به اینکه در فرهنگ غنی این مرز و بوم، ب‌ویژه در استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان ارج نهادن به درگذشتگان و تکریم افرادِ فوت شده از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است مردم برای همدردی با بازماندگان داغدار خود را مقید می‌دانند که بر اساس رسوم کهن این دیار در مناسک عزا حضور یابند در حالیکه باید شرایط بحرانی حال حاضر را در نظر گیرند و برای کنترل ویروس کرونا از تجمعات انسانی برای این‌گونه آیین‌ها پرهیز کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =