همه شرایط برای برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس در سمیرم فراهم است

اصفهان- ایرنا- رییس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان سمیرم گفت: همه تمهیدات لازم برای برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم در این شهرستان فراهم شده است.

اسکندر پیرمرادیان روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان در مجتمع فرهنگی غدیر این شهرستان، اظهارداشت: مرحله اول انتخابات در اسفند ماه و مرحله دوم قرار بود در ابتدای سال جاری برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا در شهریور ماه برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: امید دادن به مردم و تشویق آنان برای حضور حداکثری در انتخابات و عدم حمایت از هر ۲ نامزد راه یافته به مرحله دوم، از مهمترین وظایف مسوولان اداری و دولتی است.

رییس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان سمیرم تصریح کرد: نمایندگان خانه ملت از ۲ حوزه انتخابیه لنجان و سمیرم در استان اصفهان شهریور ماه تعیین تکلیف و مشخص می‌شوند.

پیرمرادیان با اشاره به برنامه‌های دفتر نظارت بر انتخابات سمیرم، اظهارداشت: ناظران شورای نگهبان قانون اساسی در ۶۵ شعبه رای‌گیری این شهرستان حاضر می‌شوند و از ابتدای فرایند رأی‌گیری تا پایان کنترل و شمارش آرا، در محل‌های مشخص شده حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه حدود ۵۳ هزار و ۳۰۰ نفر در این شهرستان واجد شرایط رای دادن هستند، ابراز امیدواری کرد مردم با شرکت همگانی و گسترده خود در انتخابات مرحله دوم حماسه ای دیگر را رقم بزنند.

فرماندار سمیرم گفت: از جمعیت واجد شرایط رای دادن در سمیرم ، ۳۱ هزار و ۲۸۹ نفر در انتخابات اسفندماه سال گذشته مجلس یازدهم شرکت کردند.

محمدرضا عسگریان تصریح کرد: به دلیل اینکه هیچ کدام از ۱۳ داوطلب شرکت کننده، ۲۰ درصد از رای مردم سمیرم را کسب نکردند انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.

وی به موضوع کرونا و شرایط سمیرم اشاره‌ای کرد و گفت: مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم با رعایت دقیق همه شیوه‌نامه‌های بهداشتی و حفاظتی در هر چهار بخش این شهرستان برگزار می‌شود.

به تاکید عسگریان، مردم نسبت به موضوع کرونا بیشتر مراقبت کرده و کمتر در محافل و مجامع عمومی شرکت کنند تا زنجیره انتقال این ویروس قطع شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم در همین پیوند، خاطرنشان کرد: بیشترین آمار ابتلای بیماران در هفته‌های اخیر مربوط به تجمع و شلوغی‌هادر مراسم‌ عروسی و عزا بوده است.

علی‌اصغر صبوحی از مردم خواست به پویش "من ماسک می‌زنم" بپوندند و با رعایت فاصله اجتماعی در کنترل و پیشگیری کووید ۱۹، مدافعان سلامت را یاری کنند.

به گفته وی حدود ۱۹۰ نفر ابتلای قطعی به بیماری کووید ۱۹ و ۶ نفر فوتی تا به امروز در سمیرم داشته‌ایم که ۲ نفر آخر این فوت شدگان زن بوده‌اند.

در انتخابات دوم اسفندماه ۹۸، رحیم کریمی با پنج هزار و ۹۵۹ رای و اصغر سلیمی(نماینده مجلس دهم) با ۵ هزار و ۹۰۸ رای حایز کسب بیشترین آرا مردم این شهرستان شدند و به مرحله دوم راه یافتند.

در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی، ۴۷ هزار سمیرمی واجد شرایط رای دادن بودند که حدود ۴۴ هزار نفر در آن دوره پای صندوق‌های رای آمدند.

حوزه انتخابیه مستقل سمیرم در استان اصفهان به مرکزیت سمیرم دارای چهار بخش، ۶ شهر و ۱۲۰ روستا و آبادی است که یک نماینده را راهی بهارستان خواهد کرد.

سمیرم با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارای ۹۰ هزار جمعیت ثابت و عشایری است و در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

در انتخابات دوم اسفند ۲۹۱ نامزد در استان اصفهان با یکدیگر رقابت کردند که از بین آنها ۱۸ نماینده همراه با نماینده ارامنه وارد مجلس یازدهم شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =