عزاداری محرم با رعایت پروتکل‏‌های بهداشتی در بوشهر برگزار شود

بوشهر-ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: هیات‌های مذهبی این استان با حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی تمهیدات لازم را برای اقامه عزای سالار شهیدان (ع) لحاظ کنند.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی روز چهارشنبه در این ارتباط افزود: اهمیت سوگواری امام حسین (ع) بر هیچ کس پوشیده نیست و هیات‌های مذهبی با توجه به شرایطی خاصی که امروز به دلیل بیماری منحوس کرونا در جامعه حاکم شده با برنامه‌ریزی دقیق و متناسب با شرایط موجود، مجالس سوگواری را در سطح استان برگزار خواهند کرد.

وی بیان کرد: به طور قطع یکی از رسالت‌های هیات‌های مذهبی، توجه به سلامت جامعه است و در عین حال با برنامه‌ریزی مناسب جهت ایام عزای سالار شهیدان (ع) مراعات توصیه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی خواهند گرفت.

سروستانی اضافه کرد: از همین رو بر اساس مطالبه هیات‌های عزاداری مراسم‌های عزاداری ماه محرم، با تعامل و هماهنگی مناسب با ستاد مبارزه با بیماری کرونا در سطح استان برنامه‌ریزی خواهد شد.

وی تاکید کرد: از همه هیات‌های مذهبی و خادمان مجالس حسینی استان تقاضا می‎‌شود با برنامه‌ریزی مناسب و هوشمند زمینه برگزاری مجالس سوگواری را به نحو شایسته و با حفظ دستورالعمل های بهداشتی از هم اکنون تدارک ببینند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش مهم شبکه تبلیغی در زنده نگه داشتن راه امام حسین (ع) و تبیین فلسفه‌ نهضت عاشورا پرداخت و گفت: مبلغان که در همه مناسبت‌ها منشا خدمات ارزشمند تبلیغی بودند، خود را برای اداره جلسات و  همراهی با جامعه پزشکی و درمانی برای مبارزه با بیماری منحوس کرونا مهیا کنند.

سروستانی افزود: هیئات مذهبی به طور حتم باید در فرآیند برگزاری مراسمات افرادی را به عنوان همیاران بهداشتی هیات شناسایی، آموزش و بکارگیری کرده و با تعامل مناسب با مراکز بهداشتی و درمانی آموزش‌های لازم را جهت مراقبت از سلامت مراسم‌های عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) انجام دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =