ملی‌پوش رویینگ: مرداب انزلی شرایط خوبی برای پارو زدن ندارد

تهران- ایرنا- عضو تیم ملی رویینگ زنان گفت: مرداب انزلی مملو از قایق‌های ماهی‌گیری و از طرف دیگر پر از جلبک و خزه است و نمی‌توانیم به تنهایی وارد آب شویم.

«نازنین ملایی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در شرایط قرنطینه تمرینات را در منزل انجام دادیم و دستگار ارگومتر را در حیاط خانه گذاشتیم. مربی نیز تمرینات را به همان روشی که قبلا انجام می‌دادیم و سیستم بدنی ما با آن آشنا بود، برنامه‌ریزی کرد.  در این مدت از تمریناتی که روی مانیتور ارگومتر بود، عکس می‌انداختیم و مربی آن را آنالیز می‌کرد و براساس آن تمرینات بعدی را به ما می‌داد.

وی افزود: سیستم تمرینات اوایل خوب بود اما با تشکیل نشدن اردوها در چهار ماه گذشته، شرایط خوبی نداریم. شرایط به گونه‌ای است که به اصطلاح ورزشکاران درجا می‌زنیم زیرا تمرین ارگو فقط برای یک یا ۲ ماه کاربرد دارد و حتی در برخی از قایقرانان سبب افت هم می‌شود. هنوز اردوها تشکیل نشده و این موضوع بدی است زیرا نمی‌توانیم پارو بزنیم و فعلا در شهرهای خود هستیم. در انزلی ساکنم و امکانات پارو زدن وجود دارد اما برای ورزشکاری که در سطح حرفه‌ای است، قایق، پارو و امکانات مناسب نیاز داریم.

دارنده مدال طلای مسابقات رویینگ قهرمانی آسیا ادامه داد: اگر بخواهم با این قایق‌ها و پاروها تمرین کنم، دچار آسیب می‌شوم زیرا تنظیم و تکنیک‌های قایق فرق می‌کند و مربی نیست که به کارم نظارت داشته باشد. مرداب انزلی مملو از قایق‌های ماهی‌گیری و از طرف دیگر پر از جلبک و خزه است و نمی‌توانیم به تنهایی وارد آب شویم. باید حتما یکی همراهمان باشد زیرا قایق به جلبک‌ها گیر می‌کند.  

وی همچنین درباره تعویق مسابقات گزینشی المپیک یادآور شد: تا قبل از کرونا شرایط خوبی داشتیم و تصور نمی‌کردیم که این مسابقات به تعویق بیافتد. از این پس باید از فرصت تعویق مسابقات به نحو احسن استفاده کنیم چرا که در چهار ماه گذشته حتی یک روز نتوانستیم پارو بزنیم اما رقبا در کشورهای دیگر تمرینات خود را انجام می‌دادند.

ملایی اضافه کرد: قایقرانان چین‌تایپه و کره‌جنوبی که رقیبان اصلی ما هستند تمرینات خود را لغو نکرده بودند و در حالت قرنطینه نیز تمرین می‌کردند.  تیم قزاقستان و هنگ‌کنگ نیز تمرینات را از یکماه پیش آغاز کردند و حتی کره‌جنوبی مسابقات قهرمانی کشور را از ماه گذشته برگزار کرد.

وی در خصوص کسب سهیه المپیک گفت: تمام تلاشم را می‌کنم تا این موفقیت بزرگ را به‌دست بیاورم. هر روز تمریناتم را انجام می‌دهم اما تمام اینها بستگی به این دارد که چه اتفاقی در آینده پیش می‌آید. فقط سعی می‌کنم قدم‌هایی که امروز برمی‌دارم بتواند آینده‌ام را تغییر دهد و آن اتفاقی که دوست دارم محقق شود اما هر اتفاقی در آینده بستگی به فدراسیون دارد تا چه شرایطی را برایمان فراهم می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =