بیمارستان‌های شاهین‌دژ، اشنویه و پیرانشهر تا پایان سال افتتاح می‌شود

ارومیه- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به وجود ۱۳ طرح بیمارستانی در حال ساخت در آذربایجان‌غربی گفت: از این تعداد، بیمارستان‌های شاهین‌دژ، اشنویه و پیرانشهر تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

سیدکامل تقوی‌نژاد روز چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات بهداشت و درمان آذربایجان‌غربی افزود: امیدواریم با تامین اعتبار مورد نیاز برای تامین نیروی انسانی و تجهیرات، شاهد افتتاح بیمارستان جامع زنان، تکاب و خوی نیز باشیم.

وی با قدردانی از تلاش‌های انجام گرفته در حوزه زیرساخت‌های بیمارستانی و بهداشتی در آذربایجان‌غربی اضافه کرد: برای تامین اعتبار مورد نیاز پروژه‌های بیمارستانی با اولویت پروژه های بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی آمادگی کامل داریم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مشکلات اعتباری در کشور و شرایط سخت تخصیصی برای پروژه های در دست احداث، بیان کرد: علاوه بر تامین زیرساخت های درمانی و بهداشتی، برای تامین نیروهای مورد نیاز پروژه های جدید آمادگی داریم.

تقوی نژاد با اشاره به معوقات کادر بهداشت درمان از وزارت بهداشت در استان اظهار کرد: عمده دانشگاه های بزرگ علوم پزشکی کشور از این مساله رنج می برند.

وی برای تامین بخشی از معوقات کادر بهداشت و درمان، تجهیزات بیمارستانی، افزایش سهمیه استخدامی قول مساعد داد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با اشاره به ارتقای شاخص‌های انسانی در استان به ویژه در بخش بهداشت و درمان، این دستاورد را حاصل نگاه ویژه برنامه ریزان استان به این موضوع دانست و گفت: با بهره برداری از پروژه های در دست احداث، شاخص بهره مندی از تخت بیمارستانی و خدمات بهداشتی درمانی از میانگین کشوری فراتر خواهد رفت.

ناصر حضرتی افزود: در سرانه تخت بیمارستانی، آذربایجان‌غربی از وضعیت خوبی برخودار است و با اتمام پروژه های نیمه تمام می توان در این بخش به اهداف مدنظر دست یافت.

وی اضافه کرد: سال ۱۳۹۳ بیش از هشت میلیارد تومان سهم استان در فصل بهداشت درمان بود که در سال جاری به بیش از ۸۰ میلیارد تومان رسیده است.

آذربایجان غربی تا پیش از دولت تدبیر و امید، از کمبود تخت های بیمارستانی رنج می برد و در رده های پایانی شاخص تخت بیمارستانی بین ۳۱ استان کشور قرار داشت ولی اکنون به متوسط کشوری نزدیک شده و با افتتاح طرح های جدید، به جمع استان های با شاخص مناسب خواهد پیوست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =