فرمانده ناجا از احداث شهرک سینمایی پلیس خبر داد

تهران- ایرنا- فرمانده ناجا بر لزوم توجه ویژه به سبک زندگی ایرانی، اسلامی پلیس در ساخت آثار هنری تاکید و از احداث "شهرک سینمایی پلیس" برای تسهیل در تولید فیلم های پلیسی خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در نشستی که بعد از بازدید از موسسه فرهنگی هنری ناجی هنر برگزار شد، افزود: مهم ترین نیازهای این مجموعه به چهار بخش شامل؛ مکان، ساختار، احداث شهرک سینمایی پلیس و حمایت های معنوی و مادی تقسیم می شود.

عالی ترین مقام انتظامی کشور گفت: بنده اعتقاد دارم بایستی شهرک سینمایی پلیس احداث شود تا فیلمسازان بتوانند با استفاده از تجهیزات و امکانات نیروی انتظامی و بستری که برایشان فراهم می شود بهتر از پیش به تولید آثار فاخر هنری در این عرصه بپردازند.

سردار اشتری با تاکید بر نقش مهم رسانه به خصوص در مقطع زمانی کنونی یادآور شد: نقشی که معاونت اجتماعی ناجا می تواند در این مجموعه داشته باشد این است که در قالب هنر، پلیسی را به تصویر بکشد که در کنار مردم است و همچنین به واهمه و خوفی که مجرمان باید با مشاهده پلیس در آنها ایجاد شود، بپردازد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور خاطر نشان کرد: اثری که یک فیلم فاخر از پلیس ارائه می دهد بسیار تاثیرگذارتر از هر کار دیگری است؛ قدرت رسانه امروز، قدرت برتری است و هر مجموعه ای این ظرفیت و توانمندی را داشته باشد خیلی راحت می تواند اهداف خود را در قالب هنر به مخاطب ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه بایستی از تمام ظرفیت های موجود در جامعه که نگاه مثبتی به پلیس دارند به عنوان یک فرصت استفاده کرد، گفت: با پوشش به موقع و صحیح اخبار و یا ساخت فیلم سینمایی و سریال فاخر، انیمیشن، موشن گرافی، کلیپ و ... می توان در راستای این فرهنگ سازی و آموزش صحیح رفتاری مردم برای پیشگیری از وقوع حادثه یا حتی جرم بهره برد.

سردار اشتری با بیان اینکه در تولیدات هنری بایستی اقتدار، هوشمندی، محبوبیت، رأفت و مهربانی، مردمی بودن پلیس با رعایت شئونات اسلامی مدنظر و مورد توجه باشد، افزود: اگر در نیروی انتظامی افرادی هستند که دارای توانایی، استعداد و دانش لازمه برای حضور در آثار هنری می باشند بایستی استفاده از این افراد در اولویت باشد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه در ساخت آثار هنری باید به مسائل روز که برای مردم پیش آمده مانند شیوع ویروس کرونا بیشتر توجه شود، عنوان داشت: یکی از این مسائل مهم توجه به سبک زندگی ایرانی، اسلامی پلیس است که در این راستا می توان از هنرمندان متدین نیز استفاده بهینه و یاری جست.

عالی ترین مقام انتظامی کشور خاطرنشان کرد: بحمدالله موسسه ناجی هنر توانسته است طی دو دهه فعالیت خود، به مجموعه ای حرفه ای، کارآمد و اثرگذار در عرصه تولیدات رسانه ای تبدیل شود؛ این موسسه در خدمت فیلم سازان محترم بوده و هست و تاکنون کمک بزرگی به آنها در تولید آثار هنری بویژه گونه پلیسی کرده است.

سردار اشتری در خاتمه گفت: به تصویر کشیدن نقش و جایگاه واقعی پلیس، ماموریتها و خدمات متنوع آن همچنین ارتقاء فرهنگ نظم وامنیت، بالا بردن احساس امنیت در جامعه، معرفی پلیس مقتدر، هوشمند، مردمی و خدمتگزار، از اهداف اصلی شکل گیری موسسه ناجی هنر بوده است.

نقش موثر کارآمدسازی ساختاری پلیس در بحث آینده نگری و پیشگیری از وقوع جرم
جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا نیز در این  جلسه با اشاره به نقش موثر کارآمدسازی ساختاری پلیس در بحث آینده نگری و پیشگیری از وقوع جرم گفت:برای مقابله با نقشه راه دشمن در ساخت آثار هنری برنامه ریزی و گام برداریم.
 سردار "محمد شرفی" اظهار داشت: دشمن با تمام توان و ابزاری که در اختیار دارد به شدت به دنبال استحاله فرهنگی است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه برای مقابله با نقشه راه دشمن در ساخت آثار هنری بایستی برنامه ریزی و گام برداریم، گفت: یکی از راهکارهای موجود احداث شهرک سینمایی پلیس برای ساخت آثار هنری و با ارزش است که با خودکفایی در ساخت اینگونه آثار می توان گامی موثر در راستای به تصویر کشیدن پلیس مقتدر برداشت.

سردار شرفی با تاکید بر کارآمدسازی ساختاری پلیس در بحث آینده نگری و پیشگیری از وقوع جرم، موسسه فرهنگی هنری ناجی هنر را باید پا به پای قرارگاه های انتظامی در نظر گرفت، افزود: بنابراین برای رسیدن به جهش و هدفی که در نیروی انتظامی پیگیری می شود بایستی اعتبار اولیه ای به این مجموعه تزریق شود.

گفتنی است، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) سردار "حسین اشتری"؛ فرمانده ناجا، سردار "محمد شرفی"؛ جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا؛ سردار "احمد نوریان"؛ معاون اجتماعی ناجا و سردار "ابراهیم کریمی"؛ جانشین معاون اجتماعی ناجا به همراه تیمی از کارشناسان از مجموعه فرهنگی هنری موسسه ناجی هنر بازدید کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =