معاون بهداشت علوم پزشکی تبریز: احتمال برخورد تنبیهی با کسانی که ماسک نزنند

تبریز- ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر ضرورت استفاده از ماسک و رعایت اصول و قواعد بهداشتی گفت: احتمال برخورد تنبیهی و پیش بینی قوانین مجازاتی در آذربایجان شرقی با کسانی که ماسک نمی‌زنند، وجود دارد.

عباسعلی درستی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سیاستگذاران کشور برای احترام به مردم تاکنون تنبیه و مجازاتی برای کسانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، در نظر نگرفته اند اما مردم باید در مورد استفاده از ماسک به عنوان احترام به خود سهل انگاری نکنند. 

وی اظهار کرد: اگر شرایط ادامه پیدا کند، ممکن است روزهای آینده اخباری در مورد در نظر گرفتن تنبیه، مجازات و روش جریمه‌ای بشنویم که امیدواریم کار به آنجا نرسد.

درستی گفت: افرادی که به وظیفه ملی و همگانی توجه نمی‌کنند، نه تنها سلامتی خودشان، بلکه با رفتارشان سلامتی دیگران را هم به خطر می‌اندازند.

وی خاطرنشان کرد: سهل انگاری برخی هم استانی‌ها موجب شده تا بیماری کرونا در آذربایجان شرقی بیش از سایر استان‌ها باشد و این بسیار خطرناک است.

درستی از افزایش تعداد مبتلایان بستری جوان در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: کرونا تمام مشاغل و تمام سنین اعم از کودک و نوجوان را گرفتار می‌کند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وضعیت قرمز یا هشدار در ۲۵ استان خبر داد و گفت: تاکنون ۲۶۴ هزار و ۵۶۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۹۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۴۱۰ نفر رسید.

سیما سادات لاری اعلام کرد: همانند روز گذشته استانهای آذربایجان های شرقی و غربی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، مازندران و هرمزگان در وضعیت قرمز و استانهای تهران، فارس، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، همدان، یزد و خراسان شمالی در وضعیت هشدار قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =