جزییات استخدام ۲۵ هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش

تهران- ایرنا- مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش جزییات استخدام ۲۵ هزار معلم جدید را در آموزش و پرورش تشریح کرد.

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، یارمحمد حسین بُر با اشاره به ابلاغ قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس در ۱۳شهریور ۹۷ اظهار داشت: براساس آن قانون مکلف هستیم تا پایان برنامه ششم همه مشمولان را جذب کنیم.

حسین بار گفت: ۵۸ هزار و ۱۰۰ نیروی حق‌التدریس تا پایان سال ۱۴۰۰ جذب آموزش و پرورش می‌شوند.
وی افزود: چهار گروه داشتیم که از بین آنها آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی بر اساس متن قانون و آیین نامه اجرایی ملزم به شرکت در یک آزمون داخلی هستند، از این رو این آزمون هفته گذشته برگزار شد.

حسین بُر تصریح کرد: بعد از اعلام نتیجه بر اساس ۲۵هزار و ۴۹۷ مجوزی که سازمان اداری استخدامی صادر کرده و همچنین امتیازات کسب شده، این افراد جذب می‌شوند.

وی در ادامه افزود: «پذیرفته شدگان طبق آیین نامه اجرایی باید یک دوره مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان را طی کنند. بنابراین قبلا فرم امتیازبندی را تنظیم و به استان‌ها ارسال کردیم تا امتیازات نیروهای حق التدریس، آموزشیاران نهضت سواد آموزی و مربیان پیش دبستانی براساس قانون دانشگاه فرهنگیان محاسبه و لحاظ شود.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: سابقه همکاری با آموزش و پرورش، مدرک تحصیلی، ارتباط رشته تحصیلی با رشته تدریس و ...  از جمله مواردی است که در امتیاز بندی لحاظ می‌شود.

وی در خصوص تعداد معلمان حق‌التدریس که اکنون در آموزش و پرورش مشغول تدریس هستند، اظهار داشت: ۵۸هزار و ۱۰۰ نفر از همکارانمان جزو این گروه‌ها هستند، بر اساس قانون تفسیری که اخیرا مصوب شد ۳۰ هزار نفر دیگر به این دامنه اضافه خواهد شد. بنابراین تا ۲ سال دیگر علاوه بر جذب این ۲۵ هزار و ۴۹۷ نفر، با مجوزهایی که دریافت خواهیم کرد این تعداد را هم جذب می‌کنیم. تا پایان سال ۱۴۰۰ مکلف به جذب این گروه هستیم.

حسین بُر خاطرنشان کرد: بیش از ۱۳ هزار نیروی حق التدریس آزاد از آموزشیاران نهضت سوادآموزی هستند که در آزمون اخیر هم شرکت کردند.

وی تصریح کرد:  ۲۴هزار نفر از آموزشیاران در آزمون اخیر شرکت کردند. لذا هر میزان از آنها که حدنصاب را کسب کنند، وارد دوره‌های آموزشی می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha