افزایش تولید برق در نیروگاه نکا

ساری - ایرنا - مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق نکا از افزایش تولید انرژی در این نیروگاه در سه ماهه نخست امسال به نسبت مدت مشابه سال قبل خبر داد .

به گزارش روز چهارشنبه شرکت مدیریت تولید برق نکا (نیروگاه شهید سلیمی ) ، محسن نعمتی افزود : در سه ماهه اول امسال ۲ میلیارد و ۳۷۵ میلیون و ۷۴۳ هزار کیلووات ساعت انرژی در واحدهای بخاری و سیکل ترکیبی این نیروگاه تولید شد  .

وی ادامه داد : از این میزان تولید بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۸۳ میلیون و ۶۷۷ هزار کیلووات ساعت انرژی خالص به شبکه سراسری برق کشور تحویل شد .

مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق نکا  اضافه کرد : در این سه ماه بیش از ۲۱ درصد انرژی تعهدی نیروگاه طبق برنامه محقق شد و در این مدت ۷۱ درصد انرژی تولید شده در واحدهای بخاری و  مابقی در دیگر واحدها بدست آمد.

وی همچنین به آمادگی کامل همه واحدهای نیروگاه نکا برای تولید پایدار انرژی در تابستان اشاره کرد و گفت: در راستای ارتقاء میزان آمادگی واحدها برای تولید انرژی مورد نیاز شبکه، از نیمه دوم سال گذشته براساس برنامه زمانبندی، تعمیرات میاندوره ­ای و بازدیدهای دوره ­ای ­در تمامی واحدهای بخاری، گازی و واحد بخار سیکل­ ترکیبی و نیز تعمیرات اساسی در واحدهای چهار و یک بخاری انجام شد .

نعمتی خاطرنشان کرد : در حال حاضر  همه واحد­های این نیروگاه با آمادگی کامل در مدار تولید قرار دارند.

نیروگاه شهید سلیمی نکا در ساحل دریای خزر، در ۲۲ کیلومتری شمال شهرستان نکا در استان مازندران قرار دارد و این نیروگاه در سال ۱۳۵۸ ایجاد شد و اکنون با ۲ هزار و ۲۱۴ مگاوات ظرفیت، یکی از نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و از بزرگترین تولید کننده برق کشور با حدود ۴۰ سال عمر شناخته می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha