ملی پوش هندبال زنان: نیاز به توجه بیشتر داریم

تهران- ایرنا- عضو تیم ملی هندبال زنان گفت: هندبال زنان نیاز به توجه بیشتری دارد و باید در مسابقه‌های بین‌المللی بیشتری شرکت کنیم.

«هانیه لک» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: لیگ برتر هندبال زنان در این فصل نسبت به سال‌های قبل پویاتر بود، زیرا ملی‌پوشان و بازیکنان با تجربه در تیم‌ها پخش شدند و رقابت بیشتر شده بود. همچنین تیم‌های جوان‌تر مانند کیش برای نخستین مرتبه به لیگ برتر آمدند و همه آنان حرفی برای گفتن داشتند و در برابر مدعیان خوب ظاهر شدند. به همین دلیل یک سری از بازی‌ها غیرقابل پیش‌بینی و سطح آن خیلی نزدیک بهم بود و نتیجه بازی مشخص نبود. همین امر جذابیت لیگ را بیشتر کرد.

وی افزود: در این فصل برای تیم اشتادسازه مشهد بازی می‌کردم و به قهرمانی رسیدیم. قرار بود به جام باشگاه‌های آسیا اعزام شویم. متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا یا دلایل دیگر که نمی‌دانیم، باشگاه تصمیم گرفت تا به این رقابت‌ها نرویم. این مسابقات آبان‌ماه در قزاقستان برگزار می‌شود و هنوز لغو نشده است و نبود نماینده‌ای از ایران اتفاق خوبی نیست. بخشی از هدف تیم قهرمانی بود تا به باشگاه‌های آسیا برسیم. قرار بود ۲ هفته بعد از تعطیلی لیگ تمرینات را آغاز کنیم اما به‌یکباره باشگاه انصراف داد.

این ملی‌پوش هندبال همچنین با اشاره به جوانگرایی در تیم ملی یادآور شد: بازیکنان باتجربه تیم ملی در رده سنی ۳۰ یا ۳۱ سال در اوج تجربه و بازی قرار دارند. اینکه فدراسیون بخواهد همه ما از تیم ملی کنار برویم و بازیکنان جوان بیایند، اشتباه است. بهتر است جوانان به تیم ملی تزریق شوند تا در کنار باتجربه‌ها بازی کنند.  همه ملی‌پوشان هندبال در این سال‌ها زحمات زیادی کشیدند و دلیلی ندارد در اوج کنار گذاشته شوند.

وی اضافه کرد: تیم ملی زنان نیاز به توجه بیشتر دارد و اگر این اتفاق رخ دهد به طور قطع نتایج بهتری خواهیم گرفت. بازیکنان ما نیاز به دیدارهای بین‌المللی دارند تا با تجربه‌تر شوند.

لک عنوان کرد: باز هم تکرار می‌کنم جوانگرایی در تیم ملی با کنار گذاشتن بازیکنان با تجربه صورت نمی‌گیرد. بازیکن جوان باید تجربه بازی کردن کنار بازیکنان با تجربه را بدست بیاورد تا بتواند قدرت مدیریت و بازیگردانی را آموزش ببیند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =