آبرسانی به روستاهای کمتر از ۲۰ خانوار در مناطق محروم

تهران - ایرنا - مدیرعامل آبفای کشور گفت:آبرسانی به روستاهای کمتر از ۲۰ خانوار و خارج از مجتمع‌های آبرسانی در مناطق محروم سرعت می گیرد.

به‌گزارش روز چهارشنبه  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو ، "حمیدرضا جانباز" در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه بین شرکت آبفای کشور و بنیاد برکت برای آبرسانی به ۵۰۰ روستای محروم با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت،  افزود: اولویت وزارت نیرو آبرسانی به روستاهای بالای۲۰ خانوار و در قالب مجتمع‌های آبرسانی است.

وی افزود: همه روستاها در مناطق محروم با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام خمینی در طرح آبرسانی به یکهزار روستا، از جمله روستاهای کمتر از ۲۰ خانوار و خارج از حریم مجتمع‌های آبرسانی، از آب شرب پایدار بهره‌مند خواهند شد.
جانباز گفت: اکنون بیش از ۷۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور از آب شرب پایدار برخوردار هستند.
مدیرعامل شرکت آبفای کشور ادامه داد: هنوز با توجه به پراکندگی، گستردگی و کمبود ذاتی منابع آب در برخی نقاط کشور، با عقب افتادگی‌هایی در این زمینه مواجه هستیم.
جانباز با قدردانی از ستاد اجرایی فرمان امام خمینی در آبرسانی به روستاهای محروم کشور افزود: اجرای این طرح حرکت رو به جلویی است که می‌تواند محدودیت‌های وزارت نیرو را در برخی مناطق برطرف کند.
"محمد مخبر" رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) نیز در مراسم رونمایی از طرح تامین آب شرب یکهزار روستا گفت: تاکنون در قالب این طرح ۵۰۰ روستا با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت از آب شرب پایدار برخوردار شدند که امروز نیز تفاهم‌نامه آبرسانی به ۵۰۰ روستای دیگر با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت به امضا رسید.
وی با بیان اینکه، امیدورایم این طرح، تا پایان امسال به پایان برسد، افزود: با توجه به اینکه طبق آمار موجود، ۳۴ تا ۳۵ میلیون نفر در زمان اوج مصرف آب با تنش آبی روبرو می شوند، بنابراین سعی می‌کنیم تا سال آینده تفاهم‌نامه جدیدی در این زمینه امضا شود.
 امروز تفاهم‌نامه آبرسانی به یکهزار روستای مناطق محروم کشور بین شرکت آبفای کشور و بنیاد برکت با اختصاص ۱۰ هزار میلیارد ریال امضا شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =