ساخت بخش ایزوله تنفسی در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد آغاز شد

مشهد- ایرنا- ساخت بخش ایزوله تنفسی شامل هشت اتاق برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا (ع) مشهد آغاز شد.

مدیر منابع فیزیکی و نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این اتاق‌های ایزوله در مجموع با هزینه حدود ۵۰ میلیارد ریال برای نخستین بار در قالب یک بخش اختصاصی احداث می‌شود.

علی رحیمی افزود: این اتاق‌ها با زیربنای حدود ۸۱۰ مترمربع در طبقه سوم بخش داخلی بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا (ع) مشهد ساخته می‌شوند.

وی ادامه داد: ساخت این اتاق‌های ایزوله حدود سه ماه به طول می‌انجامد.

مدیر منابع فیزیکی و نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اتاق ایزوله تنفسی تاکنون به صورت موردی در برخی بیمارستان‌های مشهد در قالب یک یا دو اتاق دایر بود. 

۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت این استان در قالب ۱۷ شهرستان از خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور بهره می‌برند. 

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۶۴ هزار و ۵۶۱ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۹۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۴۱۰ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۲۲۷ هزار و ۵۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =